91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 28.09.2022 r.
Imieniny: Marek, Wacław

Właśnie ruszyła ciekawa inicjatywa biegowa - projekt crowdfundingowy, podczas którego grupa biegaczy wyczynowych z naszego województwa, naszej diecezji stara się o wsparcie na szkolenie poprzez serwis PolakPotrafi.pl - projekt o nazwie GONIMY EUROPĘ, GONIMY ŚWIAT. Pomóc może każdy.

Crowdfunding to idea połączenia publicznej zbiórki pieniędzy ze stworzeniem społeczności zjednoczonej wokół konkretnego celu. Od lat popularny na Zachodzie, w Polsce jest propagowany m.in. przez stronę PolakPotrafi.pl.

Darczyńcy wpłacają pieniądze na konkretny cel, otrzymują informację o ich wykorzystaniu, mogą też liczyć na prezenty od sponsorów i samych obdarowanych (rodzaj nagrody jest uzależniony od wysokości wpłaty). Szczegółowe zasady opisane są w każdym projekcie. Nasi biegacze mają również przygotowane bardzo atrakcyjne nagrody jako sposób odwdzięczania się za wsparcie, m.in. koszulki limitowane, sprzęt sportowy czy wspólne treningi.
Główną ideą jest zebranie środków na szkolenie sportowe dla wyczynowych biegaczy w wysokości 41 tyś. złotych tak by tym samym zwiększyć ich szansę na rywalizację z najlepszymi zawodnikami w Europie i na świecie. Są to zawodnicy, którzy przygotowują się do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, które odbędą się w Pekinie oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy (Tallin). W gronie zawodników znaleźli się biegacze, mający ogromny potencjał i szanse na start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Niestety pozbawieni są wsparcia więc poprzez crowdfounding szukają środków na szkolenie.

Biegi długie to jedna z najszybciej rozwijających się konkurencji lekkoatletycznych zarówno w Polsce jak i na świecie. W ciągu ostatnich kilku lat ponad trzykrotnie wzrosła liczba osób uprawiających biegi rekreacyjnie i startujących w imprezach biegowych. Panująca także w naszym kraju ekspansja na bieganie niestety nie przekłada się na poprawę warunków treningowych tych najlepszych zawodników, których zresztą jest coraz mniej.

Wszelkie informacje znajdują się po adresem:

http://polakpotrafi.pl/gonimyswiatZachęcamy do wspierania jednych z najlepszych biegaczy z Polski, którzy na co dzień trenują i mieszkają na Pomorzu – Dominiki Nowakowskiej, Marty Krawczyńskie, Andrzeja Rogiewicza i Karola Kalisia – wszyscy oni zdobywają medale na Mistrzostwach Polski i Europy!

W skład grupy wchodzą:

- Dominika Nowakowska - multimedalistka Mistrzostw Polski, medalistka Mistrzostw Europy i Finalistka Mistrzostw Świata na 5000m z Moskwy z ubiegłego roku - pierwsza polka, której udał się ten wyczyn; niedawna zwyciężczyni I edycji SOPOT VERVE RUN 10k;
- Marta Krawczyńska - tegoroczna Mistrzyni Polski na 10000m, finalistka Mistrzostw Europy, Młodzieżowa medalista Mistrzostw Polski, zwyciężczyni wielu prestiżowych biegów w Polsce, a zwłaszcza etatowa zwyciężczyni wszystkich największych biegów na Pomorzu;
- Andrzej Rogiewicz - jednej z bardziej utalentowanych biegaczy młodego pokolenia, wielokrotny Medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców;
oraz Karol Kaliś - czołowy zawodnik w naszym kraju, finalista Mistrzostw Polski, zwycięzca prestiżowych biegów ulicznych w Polsce.

Mecenasem naszego projektu jest Beata Sadowska. Znakomita, charyzmatyczna dziennikarka, propagatorka aktywności fizycznej, biegaczka amatorka.
Szczegóły projektu znajdują się tutaj: http://polakpotrafi.pl/gonimyswiat

Ze sportowym pozdrowieniem,

Karol Nowakowski – trener i koordynator projektu

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
https://www.facebook.com/gonimyeurope