91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 24.04.2024 r.
Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Piękno malowniczych uliczek, tajemnice zamkowych komnat oraz kociewskie motywy i gwara – co je łączy? Konkurs „Ja i moje miasto dziś”, w którym dzieci i młodzież przedstawią swoimi oczami kociewski Gniew. Zabawa jest częścią obchodzonego w Gniewie „Roku Tożsamości Kociewskiej”. Kreatywne współzawodnictwo organizowane jest przez firmę Weber, która nawiązuje nim do ponad 40-lat istnienia w Gniewie Zakładu Produkcji Keramzytu.  

 

Konkurs „Ja i moje miasto dziś” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Gniew. Jest to kontynuacja cyklu zapoczątkowanego ubiegłorocznym konkursem „Gniew 2054”. W tym roku uczestnicy nie będą jednak skupiać się na przyszłości, lecz pokażą swoimi oczami współczesny Gniew.

W ubiegłym roku, z okazji 40-lecia naszego Zakładu w Gniewie, odwoływaliśmy się do wyobraźni młodych mieszkańców i przedstawienia przyszłości. W tym roku chcemy mówić o teraźniejszości, o mieście, jakie młodzi ludzie postrzegają na co dzień – mówi Marek Dziurdzia, Dyrektor Produkcji i Logistyki z firmy Weber. – Konkurs nawiązuje także do „Roku Tożsamości Kociewskiej” obchodzonego w 2015 r. w Gniewie. Przede wszystkim jednak mówimy o poczuciu więzi z miastem – jak głosi nasze hasło – istotnej „wczoraj, dziś i jutro”.

Na uczestników czekają twórcze zadania do wyboru:

·      Ja i moje miasto dziś – zobrazowane w ujęciu architektonicznym lub ogólnym,

·      Moje miejsce – przedstawienie wybranego, ciekawego miejsca w gminie Gniew,

·      Pozdrowienia z Gniewu – zaprojektowanie kociewskiej pocztówki pokazującej piękno miasta,

·      Gniew na Kociewiu – stworzenie plakatu reklamowego Gniewu z użyciem kociewskiej gwary lub motywów ludowych.

Wystarczy wybrać jedno z nich i tworzyć!

Młodzi artyści mają szerokie możliwości wyboru technik artystycznych: zdjęcia, kolaże, pocztówki, komiksy, rysunki, płaskie prace ceramiczne (np. płaskorzeźba czy mozaika) – wybór zależy tylko od uczestnika! Warto pamiętać, że dopuszczalny format pracy to A3.

Liczy się kreatywność i zaangażowanie w pracę. Termin składania prac trwa od 23 lutego do 3 kwietnia, a ogłoszenie wyników nastąpi w kwietniu 2015 r. Każdy z uczniów może zapytać o szczegóły konkursu nauczyciela w swojej szkole lub napisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kociewski Gniew jest wart odkrycia

Na 14 najlepszych twórców z kategorii szkoły podstawowej (7 z klas I-III i 7 z klas IV-VI) Zakład Produkcji Keramzytu Weber przygotował wycieczkę do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Położony w sercu Gdańska budynek, to coś więcej niż tylko obiekt edukacyjny. To miejsce, w którym można „zarazić się” pasją wiedzy i lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Na kolejnych 14 artystów z kategorii szkół gimnazjalnych (7 laureatów) i ponadgimnazjalnych (7 laureatów) czekają warsztaty fotografii. Takie pojęcia, jak ogniskowa czy przysłona, przestaną być zagadką! Dzięki nagrodzie starsi laureaci zyskają m. in. świadomość fotograficzną. Czy dzięki niej Gniew wychowa finalistów Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic?

Marzenia warto realizować! Już dziś zacznij się przygotowywać się ich realizacji. Zgłoś się do konkursu, pokaż Gniew swoimi oczami i zdobywaj twórcze nagrody.

 

Dane do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Joanna Wachowska, tel. 664 311 836

 


REGULAMIN konkursu „Ja i moje miasto dziś”

 

Postanowienia ogólne

§ 1

1.1. Konkurs „Ja i moje miasto dziś”, zwany dalej Konkursem, jest konkursem organizowanym przez:  

Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Okrężna 16, zarejestrowaną przez Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000086064, o kapitale zakładowym w wysokości 314 627 500 PLN, NIP 522-01-01-585, Zakład Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie, Krasickiego 9, 83-140 Gniew.

 

Cele konkursu

§ 2

2.1. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pozytywnego myślenia o swoim najbliższym otoczeniu. Wspieramy zamiłowanie do Gniewu i jego walorów oraz chęć spojrzenia na miasto i możliwości jego rozwoju z szerszej perspektywy.

2.2. Celem konkursu jest ponadto zachęcanie uczniów do kreatywności, oryginalnych rozwiązań, rozwijania umiejętności plastycznych i fotograficznych, a także do przekonania o wartości, jaką niesie ze sobą znajomość rodzinnego miasta.

 

Adresaci

§ 3

3.1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie miasta i Gminy Gniew.

3.2. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie indywidualnie lub zespoły (2-3 osobowe).

3.3. Uczeń może być członkiem tylko jednego zespołu.

 

Postanowienia ogólne Konkursu

§ 4

4.1. Konkurs jest realizowany w czterech kategoriach wiekowych:

·       szkoła podstawowa (I – III klasy)

·       szkoła podstawowa (IV – VI klasy)

·       gimnazjum

·       szkoły ponadgimnazjalne

4.2. Prace konkursowe można składać w formie plastycznej (zdjęcia, kolaże, pocztówki, komiksy, rysunki dowolną techniką, wycinanki, płaskie prace ceramiczne, np. obraz ceramiczny zdobiony malarsko, płaskorzeźba, mozaika) autorsko wykonanej przez uczestnika Konkursu.

 

4.3. Prace powinny zostać stworzone w formacie A3 pozwalającym na przekazanie ich Organizatorowi w wyznaczonym terminie. Prace fotograficzne powinny zostać również wydrukowane w formacie A3.

4.4. Materiał fotograficzny może być stworzony dowolną techniką. Może być poddawany edycji i obróbce komputerowej. Dozwolone jest użycie dowolnych efektów graficznych.

4.5. Szkoły biorące udział w Konkursie wyznaczą Opiekuna, który będzie odpowiedzialny za zebranie i przekazanie prac w wyznaczonym terminie Organizatorowi Konkursu.

4.6. Prace Opiekun szkoły przekaże do siedziby Zakładu Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie, ul. Krasickiego 9, 83‑140 Gniew. Każda praca musi być w sposób czytelny podpisana imieniem i nazwiskiem uczestnika/członków zespołu, klasą oraz nazwą szkoły. 

4.7. Przekazane prace konkursowe nie mogą zawierać treści obraźliwych, wulgarnych, uderzających w grupy etniczne, religijne czy narodowe. Nie może także zawierać treści niedopuszczonych polskim prawem dla widzów poniżej 18 roku życia.

4.8. Każdy z uczestników może wykorzystać przy tworzeniu swojej pracy keramzyt – naturalny produkt od firmy Weber. Keramzyt uczestnicy konkursu mogą odebrać w zakładzie Weber po wcześniejszym zgłoszeniu pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie – Joanna Wachowska, tel. 664 311 836.

4.9. Jeden uczestnik/zespół może przesłać tylko jedną pracę konkursową.

4.10. Nagrodzone prace wybierze Jury konkursowe. W skład Jury wejdą: przedstawiciel Weber Saint-Gobain oraz  przedstawiciel Referatu Promocji Urzędu Miasta i Gminy Gniew.

4.11. Decyzje Jury będą ostateczne i niepodważalne. W swoich decyzjach Jury będzie całkowicie autonomiczne.

4.12. Pod uwagę będą brane takie kryteria, jak: oryginalność, kreatywność, wykonanie, zaangażowanie, dopasowanie do wybranego tematu:

·       Ja i moje miasto dziś – ogólnie lub architektura,

·       Moje ulubione miejsce – przedstaw jedno ciekawe miejsce w Gniewie,

·       Pozdrowienia z Gniewu – zaprojektuj pocztówkę o Gniewie w stylu kociewskim,

·       Gniew na Kociewiu – plakat reklamowy o Gniewie w stylu kociewskim.

4.13. Zgłoszenie pracy do Konkursu oznacza wyrażenie zgody przez uczestnika na nieodpłatne rozporządzanie i korzystanie przez Organizatora z prac, w ramach promocji konkursu, w zakresie publicznego rozpowszechniania.

4.14. Organizator z chwilą otrzymania pracy od Opiekuna z danej szkoły zgłoszonej przez uczestnika/zespół grupy nabywa autorskie prawa majątkowe do nagrodzonych prac, w zakresie, w jakim mogą one stanowić przedmiot prawa autorskiego.

4.15. Organizator zastrzega sobie prawo do niedopuszczenia zgłoszonej pracy do konkursu w przypadku naruszenia któregokolwiek z punktów regulaminu.

4.16. Udział w Konkursie jest całkowicie dobrowolny.

Terminy

§ 5

5.1. Konkurs rozpoczyna się 23 lutego 2015 r. i trwa do 3 kwietnia 2015 r.

5.2. Termin nadsyłania prac konkursowych do siedziby Organizatora rozpoczyna się 23 marca 2014 r. o godzinie 10:00 i upływa 3 kwietnia 2015 r. o godzinie 15:00.

5.3. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas apelu w Szkole Podstawowej w Gniewie w dniu 22 kwietnia 2015 r.

5.4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany dnia ogłoszenia wyników, pod warunkiem poinformowania Zwycięzców o zmianie z tygodniowym wyprzedzeniem.

 

Nagroda w kategoriach „Szkoły podstawowe”

§ 6

6.1. Nagrodą główną w Konkursie „Ja i moje miasto dziś”  w kategoriach „Szkoła podstawowa” jest wyjazd do Centrum Hewelianum w Gdańsku.

6.2. Jury, kierując się pomysłowością i oryginalnym ujęciem tematu, nagrodzi łącznie 14 osób – 7 osób z kategorii „szkoła podstawowa kl. I – III” oraz 7 osób z kategorii „szkoła podstawowa kl. IV-VI”.

6.3. Organizator, w porozumieniu z Dyrekcją szkół nagrodzonych uczniów, ustala na czas wyjazdu dwóch opiekunów.

6.4. Nagroda obejmuje: transport na trasie Gniew-Gdańsk i z powrotem, bilet wstępu do Centrum Hewelianum w Gdańsku oraz suchy poczęstunek dla uczniów.

6.5. Termin wyjazdu określa Organizator Konkursu i powiadomi o nim jego zwycięzców.

 

Nagroda w kategoriach „Gimnazjum” i „Szkoły ponadgimnazjalne”

§ 7

7.1. Nagrodą główną w Konkursie „Ja i moje miasto dziś” w kategoriach „Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne” są warsztaty fotograficzne przeprowadzone przez fotografa wskazanego prze Organizatora.

7.2. Jury, kierując się pomysłowością i oryginalnym ujęciem tematu, nagrodzi łącznie 14 osób – 7 osób z kategorii „gimnazjum” oraz 7 osób z kategorii „szkoła ponadgimnazjalna”.

7.3. Nagroda obejmuje udział w trzygodzinnych warsztatach fotograficznych na terenie miasta Gniew.

7.4. Termin warsztatów określa Organizator Konkursu i powiadomi o nim jego zwycięzców.

 

Odbiór nagród

§ 8

8.1. Nagroda zostanie przekazana każdemu zwycięzcy w sposób symboliczny za pomocą dyplomu. Jednocześnie nastąpi poinformowanie zwycięzców o terminie wyjazdu/warsztatów.

8.2. W przypadku braku możliwości przyjęcia nagród nagroda przechodzi do dyspozycji Organizatora.

8.3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność odbioru nagrody przez Zwycięzcę.

8.4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zdarzenia losowe lub okoliczności niezależne od Organizatora uniemożliwiające Zwycięzcy skorzystanie z nagrody.

8.5. Nagroda nie podlega wymianie na inną, ani zamianie na równowartość w gotówce.

8.6. Po przekazaniu nagrody Zwycięzcy, uprawnienie do skorzystania ze świadczenia wynikającego z przyznanej nagrody nie może być przekazane osobie trzeciej.

Postanowienia końcowe

§ 9

9.1. Regulamin Konkursu dostępny jest w siedzibie Organizatora.  

9.2. Dane osobowe Uczestników i ich opiekunów zgromadzone w związku z Konkursem będą przetwarzane wyłącznie w celu przeprowadzenia i rozliczenia Konkursu. Każdy z Uczestników ma prawo wglądu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych Uczestników Konkursu jest Zakład Produkcji Keramzytu Weber, z siedzibą Krasickiego 9, 83-140 Gniew.

9.3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem będą miały zastosowanie odpowiednie przepisy prawa polskiego, w szczególności przepisy Kodeksu Cywilnego.

9.4. Wszelkie informacje o Konkursie dostępne w materiałach promocyjnych mają jedynie charakter informacyjny. Moc prawną mają jedynie postanowienia niniejszego Regulaminu.

9.5. Niniejszy Konkurs nie jest grą losową, loterią fantową, zakładem wzajemnym ani loterią promocyjną, których wynik zależy od przypadku (przeprowadzenie losowania) w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 29 lipca 1992 o grach losowych i zakładach wzajemnych (Dz. U. Nr 68, poz. 341 z późn. zm.).

9.6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany daty ogłoszenia wyników Konkursu.

9.7. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać mailowo, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie – Joanna Wachowska, tel. 664 311 836.