91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 28.09.2022 r.
Imieniny: Marek, Wacław

Miesiąc listopad w modlitewnym życiu Kościoła poświęcony jest w szczególny sposób zmarłym. Dlatego naszą przygodę rozpoczęliśmy wyjściem na cmentarz i modlitwą za tych, którzy już nie żyją. Po kolacji i wprowadzeniu w Oazę odbyła się Msza święta. Sprawował ją ks. Mateusz Szulc, który już jako kleryk brał udział w rekolekcjach oazowych. Zaraz po niej wszyscy udaliśmy się na nocny spoczynek. Warto dodać, że od tego miesiąca naszym głównym miejscem spotkań stał się dom przy Alei Cystersów 3. Ten, który do niedawna zamieszkiwały nasze siostry szarytki.

Następny dzień był również dobrze zaplanowany. Nie brakowało czasu na modlitwę, ale również na zabawę oraz poznanie siebie nawzajem. Wspólnie wychwalaliśmy Boga śpiewając, tańcząc i przy tym dobrze się bawiąc. Pierwszym zasadniczym punktem programu były spotkania tzw. diakonii. Podczas Oaz Modlitwy działa pięć diakonii, z których (podczas spotkań) najliczniejsza okazała się diakonia muzyczna. My postanowiłyśmy dołączyć do Diakoni Komunikacji Społecznej (dlatego właśnie piszemy ten artykuł). Kolejnym punktem programu była prowadzona przez ks. Łukasza Wisieckiego konferencja na temat Bożego planu względem nas oraz działania Ducha Świętego w życiu chrześcijanina. Równo w południe odbył się najważniejszy punkt dnia -  Msza święta. Podczas niej modlili się razem z nami członkowie Domowego Kościoła, którzy przeżywali tego dnia swój Dzień Wspólnoty. Liturgii przewodniczył ks. Artur Pukownik, moderator oazowy naszej diecezji. Z kolei homilię wygłosił ks. Wincenty Pytlik, moderator Domowego Kościoła. Następnie przewidziany był czas wolny, aby lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Po godz. 15:00 odbył się Namiot Spotkania, a później modlitwa wstawiennicza, podczas której prosiliśmy Ducha Świętego (któremu szczególnie poświęcone były te rekolekcje), aby wysłuchał naszych próśb. Późnym popołudniem odbyły się spotkania w małych grupach, gdzie rozważaliśmy kolejne etapy naszej formacji w Ruchu Światło-Życie. Cały dzień zakończyliśmy pogodnym wieczorem i wspólną kompletą.

Niedzielę rozpoczęliśmy od celebracji Słowa Bożego, na której nasi koledzy i koleżanki "otrzymali" kolejny krok na drodze ku formacji do IIo Oazy Nowego Życia. Bezpośrednio po Namiocie Spotkania udaliśmy się do Bazyliki Katedralnej na Mszę świętą pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Kasyny. Po niej miała miejsce Godzina Świadectwa, na której każdy mógł podzielić się swoimi przeżyciami.

Rekolekcje zdecydowanie zaliczamy do udanych, ponieważ odnowiłyśmy naszą relację z Bogiem, poznałyśmy wielu wspaniałych ludzi, nauczyłyśmy się nowych form modlitwy, zabaw, piosenek i tańców. Ta Oaza Modlitwy była dla nas wspaniałym przeżyciem. Dla wielu były to pierwsze takie rekolekcje, ale na pewno nie ostatnie.

Do zobaczenia za miesiąc!
Agata Wesołowska i Iza Satrjan

Więcej zdjęć >>