91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 27.01.2023 r.
Imieniny: Angela, Jan, Przybysław

W dzisiejszych rozgrywkach mieliśmy przykład tego, że historia lubi się powtarzać. Czołówka turnieju była identyczna z tą, którą widzieliśmy w zawodach numer jeden. Zacznijmy jednak od początku. Do finałowej rywalizacji przystąpiło niestety tylko osiem zespołów (LO Nowe zrezygnowało z udziału).

Organizatorzy, po konsultacjach z kapitanami drużyn, postanowili zamiast trzech grup trzyzespołowych zrobić dwie grupy po cztery teamy. W wyniku losowania, w grupie I znaleźli się: Defekt Pelplin, Heba Nowe, Jazz Skórcz oraz Hardteam Bydgoszcz. Grupa II to: Aktywni Nowe, Hotel na Wzgórzu Team Gniew, Timex Tczew i Zryw Wielki Lubień. Po tej fazie rozgrywek najlepszy był Timex oraz Defekt (zwycięzcy grup). Drugie miejsca premiowane awansem zajęli Aktywni i Heba. Półfinały, mimo ciekawej rywalizacji, nie przyniosły niespodzianek. Zespoły z Pelplina i Tczewa wygrały po 2:0 i oczekiwały już na swój mecz w wielkim finale Grand Prix. Najpierw miejscowym kibicom pokazali się nowianie. Siatkarze Heba Nowe po tym jak wygrali w pierwszym secie 25:22 mieli nadzieję na pokonanie Aktywnych. W drugiej i trzeciej odsłonie lepsi okazali się bardziej doświadczeni Aktywni, którzy pokonali rywali 2:1 (25:23, 15:9). Ostatnia, finałowa konfrontacja również nie zakończyła się w dwóch setach. Wojnę nerwów w tie-breaku wygrali tczewianie, pokonując Defekt 20:18.

Dzięki tej wygranej Timex umocnił się na drugim miejscu w końcowej klasyfikacji GP. Zwycięzcą, jak wspomnieliśmy na początku, został Defekt Pelplin, który ostatecznie wyprzedził rywala o 1(!) punkt. Najniższe miejsce na podium przypadło Aktywnym. Gratulujemy!

Końcowa klasyfikacja po IV turniejach GP:

Defekt Pelplin 51 pkt.

Timex Tczew 50 pkt.

Aktywni Nowe 47 pkt.

Heba Nowe 25 pkt.

Zryw Wielki Lubień 20 pkt

Jazz Skórcz 20 pkt.

Hardteam Bydgoszcz 16 pkt.

Hotel NWT Gniew 10 pkt.

LO Nowe 5 pkt.

Zespół z czwartego miejsca otrzymał pamiątkowe koszulki, pierwsze trzy zespoły nagrodzone zostały również statuetkami, koszulkami oraz nagrodami pieniężnymi.

Rozdano również nagrody indywidualne:

Najlepszy zagrywający: Michał Kaszowicz - Defect Pelplin
Najlepszy rozgrywający: Paweł Zbrzeźny - Timex Tczew
MVP turnieju: Maciej Kaszowicz - Defect Pelplin

Sędziami zawodów byli Torunianie: Agnieszka Prętnicka, Ariadna Borzych i Tomasz Matuszewicz.

 

Zobacz więcej zdjęć w FOTOGALERII >>