97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 20.04.2024 r.
Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

W dzisiejszych rozgrywkach mieliśmy przykład tego, że historia lubi się powtarzać. Czołówka turnieju była identyczna z tą, którą widzieliśmy w zawodach numer jeden. Zacznijmy jednak od początku. Do finałowej rywalizacji przystąpiło niestety tylko osiem zespołów (LO Nowe zrezygnowało z udziału).

Organizatorzy, po konsultacjach z kapitanami drużyn, postanowili zamiast trzech grup trzyzespołowych zrobić dwie grupy po cztery teamy. W wyniku losowania, w grupie I znaleźli się: Defekt Pelplin, Heba Nowe, Jazz Skórcz oraz Hardteam Bydgoszcz. Grupa II to: Aktywni Nowe, Hotel na Wzgórzu Team Gniew, Timex Tczew i Zryw Wielki Lubień. Po tej fazie rozgrywek najlepszy był Timex oraz Defekt (zwycięzcy grup). Drugie miejsca premiowane awansem zajęli Aktywni i Heba. Półfinały, mimo ciekawej rywalizacji, nie przyniosły niespodzianek. Zespoły z Pelplina i Tczewa wygrały po 2:0 i oczekiwały już na swój mecz w wielkim finale Grand Prix. Najpierw miejscowym kibicom pokazali się nowianie. Siatkarze Heba Nowe po tym jak wygrali w pierwszym secie 25:22 mieli nadzieję na pokonanie Aktywnych. W drugiej i trzeciej odsłonie lepsi okazali się bardziej doświadczeni Aktywni, którzy pokonali rywali 2:1 (25:23, 15:9). Ostatnia, finałowa konfrontacja również nie zakończyła się w dwóch setach. Wojnę nerwów w tie-breaku wygrali tczewianie, pokonując Defekt 20:18.

Dzięki tej wygranej Timex umocnił się na drugim miejscu w końcowej klasyfikacji GP. Zwycięzcą, jak wspomnieliśmy na początku, został Defekt Pelplin, który ostatecznie wyprzedził rywala o 1(!) punkt. Najniższe miejsce na podium przypadło Aktywnym. Gratulujemy!