91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 06.02.2023 r.
Imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

Prezydent Starogardu Gdańskiego podczas konferencji prasowej przedstawił swojego nowego zastępcę. Przemysław Biesek-Talewski został wiceprezydentem do spraw techniczno-inwestycyjnych. Dotychczas pełnił funkcje publiczne w Chojnicach i Czersku.

 

Podczas zwołanej na poniedziałek konferencji prasowej prezydent Janusz Stankowiak podał do oficjalnej wiadomości nazwisko nowego wiceprezydenta, został nim Przemysław Biesek-Telewski. Dotychczasowy zastępca Starosty Chojnic, w także wieloletni radny Czerska. Najbardziej pilne sprawy, którymi zajmie się na rzecz rozwoju i usprawnienia funkcjonowania miasta w najbliższym czasie, to budowa tzw. inkubatora przedsiębiorczości. Ma to usprawnić i dodatkowo wpływać na rozwój strefy ekonomicznej miasta. Ponadto wymienił budowę obwodnicy i usprawnienie działania miejskiego obszaru funkcjonalnego Starogardu.

- W Starogardzie często odwołujemy się (władze – przyp. red.) do doświadczeń chojnickich. Chojnice rozwijają się bardzo szybko, dynamicznie. Być może menadżer, który był u źródła tych sukcesów dzisiaj przełoży je na grunt starogardzki – tak mówił prezydent Janusz Stankowiak o nadziejach związanych z nowo powołanym zastępcą.   

Wiceprezydent Biesek-Talewski pochodzi ze Starogardu, tam ukończył również Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie. Jest inżynierem budownictwa, absolwentem Politechniki Gdańskiej.