91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 27.01.2023 r.
Imieniny: Angela, Jan, Przybysław

Do 6 marca wystawa „Obrazy o ikonach” w Skarszewach.

 

Natalia Nowicka, nauczycielka Ogniska Muzycznego GOKiBP w Skarszewach pięknym wystąpieniem na fortepianie otworzyła 11 lutego wystawę autorstwa Pawła Wyborskiego pt. „Obrazy o ikonach”. Artystka zaprezentowała utwór pt. „ List Pocieszanie nr. 3 As_dur”. Podczas wernisażu zaprezentowała się także Sara Żuraw, podopieczna Ogniska Muzycznego, która zagrała utwór pt. „Czas nie będzie czekał”

Wszystkich przybyłych gości uroczyście powitał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Skarszewach Tadeusz Żmijewski.

Od 11 lutego br. około 30 ekspozycji można zobaczyć w Galerii Zamkowej. Duże obrazy na płótnie w naturalny sposób kojarzą się z ikoną. Nie są sakralne, ale sacrum w szczególny sposób przywołują. Dzieła Pawła Wyborskiego ukazują ciepło, energię, wprowadzają w bardzo ciekawy nastrój, a co najważniejsze zawierają w sobie wiele ciekawych tajemnic do odkrycia.

„Bardzo się cieszę, że mam możliwość swoje prace ukazać w tak pięknym i ciekawym miejscu jakim jest Zamek Joannitów w Skarszewach. Galeria, w której się obecnie znajdujemy może być kulturalnym magnesem przyciągających ludzi do Skarszew. Piękna historia tego miejsca oraz całego miasta jest wielkim atutem nie tylko dla mieszkańców, ale również dla turystów”. – powiedział Paweł Wyborski

Na wernisaż przybył również Burmistrz Skarszew Jacek Pauli wraz z zastępcą Marcinem Byczkowskim. Do Galerii Zamkowej przybyli również Przewodniczący Rady Miejskiej w Skarszewach Józef Kamiński, a także Dyrektor Gminnego Ośrodka Szkół i Przedszkoli w Skarszewach Cecylia Hinz. Nie zabrakło również mieszkańców z całej gminy.

„ Cieszymy się, że ekspozycję autorstwa Pawła Wyborskiego możemy gościć w naszym pięknym Zamku. Pracę ciekawią, zachwycają, a także namawiają do ciekawych przemyśleń. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że obrazy, które są wystawiane w galeriach na całym świecie również widnieją u nas. Podkreśla to wielką wartość miejsca, w którym żyjemy na co dzień”. – powiedział burmistrz Skarszew Jacek Pauli.

„Obrazy o Ikonach” można zwiedzać do 6 marca br. 

Galeria zdjęć »