91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 02.12.2022 r.
Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Radio Głos  Mikołajkowa akcja w kościerskim szpitalu.


3 grudnia 2015 r. z okazji obchodów Dnia św. Mikołaja w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie na oddziale dziecięcym zostało zorganizowane spotkanie z najmłodszymi pacjentami.

 

Środki na ten cel zostały pozyskane z Caritas Diecezji Pelplińskiej, Zespół Caritas przy Parafii św. Trójcy w Kościerzynie, Hurtownię Paliw Kazimierza Maszka i Firmę Sheyk oraz Szpital specjalistyczny w Kościerzynie. Organizatorem mikołajek był Zespół Caritas przy Parafii św. Trójcy w Kościerzynie.

 

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, dzieci zostały obdarowane słodyczami, a oddział dziecięcy został doposażony w gry, zabawki, materiały piśmiennicze i piłkarzyki.

Warto dodać, że znaczna część środków na ten cel pochodzi z funduszy zebranych przez Caritas diecezjalny w czasie akcji 1 %. Wielu mieszkańców naszej społeczności korzysta z możliwości przekazania 1 % dla Caritas, wiedząc, że te pieniądze zostaną dobrze wykorzystane.

Pierwsza część wspólnego przeżywania spotkania ze św. Mikołajem była w Kościerzynie, a potem młodzież wraz z opiekunami udała się do Dzierżążna, które jest filią szpitala w Kościerzynie, aby tam również spotkać się najmłodszymi pacjentami. Łącznie obdarowano prezentami 85 dzieci.

Wolontariuszami tej akcji byli młodzi ludzie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie, wraz z opiekunami Szkolnego koła Caritas. Uczniowie znanego w środowisku „Ekonomika” włączyli się bardzo aktywnie, aby umilić to niezwykłe spotkanie. Sami w swojej szkole zebrali 3 kartony zabawek, które  przekazali najmłodszym pacjentom szpitala.

Galeria zdjęć »