91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 05.02.2025 r.
Imieniny: Adelajda, Agata, Izydor

"Kolęda łagrowa" (1942), "Kolęda warszawskich powstańców" (1944), "Lulajże, Jezuniu, na polskiej ziemi' z (1942) - te i inne kolędy zabrzmiały w rozświetlonym lampkami kościele św. Kazimierza w Kartuzach w sobotni wieczór.

Koncert "Kolędy na inny czas" - przeniósł słuchaczy w trudne dla Polski czasy II wojny światowej. Pięknie wybrzmiały w wykonaniu wokalistek Tatiany Szczepankiewicz (pochodzącej z Kartuz) i Sary Leszczyńskiej. Doskonałym tłem i uzupełnieniem śpiewaczek był duet gitarowy Gitarte.

Organizatorem wzruszającego wieczoru było Biuro Wydarzeń Kulturalnych Instytutu Pamięci Narodowej.
Kto nie był w Kartuzach - może udać się a powtórkę koncertu do Chmielna, do kościoła pw. św. Piotra i Pawła w niedzielę, 26 stycznia o godz. 18.

Ostatnie wykonanie koncertu "Kolędy na inny czas" w tym sezonie będzie miało miejsce 2 lutego o godz. 19 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie.

Galeria zdjęć