91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 28.04.2024 r.
Imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł

Artykuł sponsorowany

Brama to jeden z najważniejszych elementów każdej hali i zakładu produkcyjnego. To ona stanowi zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi czy włamaniami, a jednocześnie ułatwia załadunek oraz rozładunek towarów. Warto jednak wiedzieć, jaki model sprawdzi się najlepiej i nie wpłynie negatywnie na komfort i płynność pracy. Popularnym rozwiązaniem jest brama zwijana. Dlaczego sprawdzi się w przemyśle i czym kierować się przy wyborze?

Brama przemysłowa — jakie pełni funkcje?

Wiadomo, że brama przemysłowa jest niezwykle istotna — a dokładnie jej dopasowanie do specyfiki hali i potrzeb firmy. Główne funkcje, jakie będzie pełnić, to:

  • umożliwienie wjazdu i wyjazdu pojazdom, w tym ciężarowym,
  • ułatwienie pracownikom dostępu do pomieszczenia magazynowego,
  • zabezpieczenie hali przed włamaniem,
  • ochrona pomieszczenia i pracowników przed warunkami atmosferycznymi.

Wszystkie te aspekty zapewnia jedynie dobrze dobrana, solidna brama. Wybrany model musi być wytrzymały, szczelny i wygodny w użytkowaniu. Z tego powodu najchętniej wybierana jest właśnie brama zwijana przemysłowa. 

Zalety zwijanej bramy w budynkach przemysłowych

Dobra brama przemysłowa powinna być wytrzymała, ale też funkcjonalna. To oznacza, że nie może zakłócać płynności pracy i powodować utrudnień lub przestojów. Brama zwijana to rozwiązanie, które spełnia wszystkie warunki.

Jedną z głównych zalet takiego modelu jest jego sposób otwierania. Nie wymaga dużo miejsca wokół ani też przy suficie, ponieważ zwija się na specjalny wał umieszczony w kasecie zamontowanej na nadprożu. 

Bramy przemysłowe zwijane są także szczelne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie przepuszczają zimnego powietrza i pozwalają zachować dobre warunki termiczne.

Brama zwijana przemysłowa — jak wybrać optymalną?

Ze względu na specyfikę bram przemysłowych główne kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę, to ich wytrzymałość i odporność na działanie wilgoci, mrozu czy promieni słonecznych. Aspekty takie jak wygląd zwykle odgrywają mniejszą rolę, choć również są ważne.

Materiał

Aby brama rzeczywiście chroniła przed włamaniami czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, np. cynkowanej stali. W tym aspekcie nie należy oszczędzać i decydować się na półśrodki, niezależnie czy chodzi o elementy stalowe, czy ze szkła.

Solidność to kluczowa kwestia jeśli chodzi o bramy przemysłowe zwijane. Wysokiej jakości komponenty wykorzystywane są przez renomowanych producentów, którzy nie oszczędzają na klasie i trwałości swoich modeli. Ma się pewność, że brama rzeczywiście wykonana jest z odpowiednich materiałów — odpornych na uszkodzenia mechaniczne, ale również zabezpieczonych przeciw korozji, np. aluminium lub wspomnianej już cynkowanej stali.

Automatyka dla wydajniejszej pracy

Brama przemysłowa nie może utrudniać ani zakłócać pracy, powinna więc działać płynnie, a najlepiej automatycznie. W tym celu warto zdecydować się na często oferowane przez producentów udogodnienia. Należą do nich m.in. mechanizmy szybkobieżne. Ich główną zaletą jest szybkość otwierania i zamykania bramy, nawet po długotrwałej intensywnej eksploatacji. Modele szybkobieżne to idealne rozwiązanie do magazynów czy centrów logistycznych.

System montażu

Optymalna brama przemysłowa musi być solidnie zamontowana, ale jej sposób jej instalacji powinien być skrupulatnie dobrany do budynku i potrzeb przedsiębiorstwa. Wyróżnia się między innymi systemy niskie, obniżone czy przewyższenie. W przypadku modeli zwijanych możliwości są trochę bardziej ograniczone. Warto w tej kwestii zaufać fachowcom i uzyskać poradę producenta, biorąc pod uwagę specyfikę swojego budynku.

Zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa

Brama zwijana ma służyć nie tylko jako ochrona przed włamaniem czy droga wjazdowa dla samochodów. Jej zadaniem jest również zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pracownikom. Z tego względu warto zdecydować się na dodatkowe mechanizmy. W praktyce standardową już opcją jest fotokomórka, która wykrywa obiekty przy bramie i zapobiega jej zamknięciu. Warto zainwestować także w awaryjne otwieranie na wypadek problemów z zasilaniem czy wyłącznik przeciążeniowy, który zatrzymuje skrzydło, gdy napotka opór. 

Dodatkowym atutem bramy mogą być zamontowane w jej płaszczu przeszklenia, które doświetlają wnętrze – dostęp naturalnego światła sprzyja lepszemu samopoczuciu pracowników oraz przyczynia się do obniżenia rachunków za prąd.

 

Wybierz najlepszą z dostępnych opcji. Postaw na wysokiej jakości zwijaną bramę przemysłową od renomowanego producenta, takiego jak BramTECH - https://www.bramtech.com.pl/bramy-przemyslowe-segmentowe