91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 24.11.2024 r.
Imieniny: Flora, Jan, Roman

Artykuł sponsorowany

Wystarczy tylko chwila nieuwagi, by doszło do wypadku. Nawet małe skaleczenia mogą być niebezpieczne, gdy człowiek posiada gorszą odporność. Dziś podpowiemy Wam, jak dbać o skaleczenia, otarcia, ale też głębsze rany.

Jak skutecznie zabezpieczyć skaleczenia i otarcia?

Skaleczenia czy otarcia zdarzają się nie tylko dzieciom, ale też osobom dorosłym. Niewątpliwie nie są niczym przyjemnym. Jednocześnie trzeba pamiętać, by właściwie je zabezpieczyć, tak by nie doszło do nadkażenia rany. Rzecz jasna najłatwiej, gdy macie pod ręką wodę utlenioną bądź inny środek do przemywania i oczyszczania ran. Jeżeli nie posiadacie go, wystarczy przemyć ranę wodą z dodatkiem mydła. Odpowiednio oczyszczona rana szybciej się goi. Ubytek tkanki zostaje wypełniony przez tkankę łączną. Jeżeli rana jest głębsza, to proces ziarninowania jest dłuższy. Warto w swojej apteczce mieć płyn antyseptyczny, który ma wysoką zawartość PHMB. Aplikacja jest bezbolesna i nie trzeba obawiać się, że dojdzie do uszkodzenia rany. 

Plaster z opatrunkiem - niezbędny na małe i większe otarcia naskórka

Dla jeszcze lepszego zabezpieczenia rany przed brudem czy kurzem najlepiej sprawdzi się plaster z opatrunkiem. Możecie sięgnąć po plastry ze srebrem. Wykazuje ono silne właściwości antybakteryjne. Takie plastry najlepiej sprawdzają się w przypadku ran trudno gojących się. Jeżeli macie owrzodzenia czy obrzęki, to sięgnijcie po plastry hydrożelowe. Możecie wybrać też plastry hydrokoloidowe, które wykorzystuje się też do leczenia opryszczki. Na uwagę zasługują też plastry z miodem Manuka. Można użyć ich zarówno w przypadku delikatnych otarć, jak i głębszych ran. Jeżeli chcecie uzupełnić swoją apteczkę o plastry, to sprawdźcie ofertę na stronie: https://drmaxdrogeria.pl/zdrowie/pierwsza-pomoc/plastry.  

Plastry z opatrunkiem - niezbędne i łatwe w użyciu

Klasyczne plastry z opatrunkiem rzeczywiście dobrze sprawdzą się na rany i skaleczenia. Możecie też sięgnąć po plaster włóknisty z opatrunkiem. Jest on prosty w aplikacji. Można wykorzystać go także na zadrapania. Oczywiście w przypadku dużych ran bardzo dobrze sprawdza się plaster opatrunek pooperacyjny. Dostępne są nawet duże plastry opatrunkowe. Aby zapewnić odpowiednią paroprzepuszczalność rany, najlepiej wybrać opatrunki jałowe z wkładem.