Artykuł sponsorowany
Rusztowania aluminiowe jeszcze do niedawna spotkać można było przede wszystkim na placach budowy. Obecnie jednak coraz częściej sięgają po nie właściciele domów jednorodzinnych. Rusztowanie jezdne to konstrukcje, które mogą być alternatywą dla klasycznych drabin! Na co zwrócić uwagę podczas zakupu, by wybrać sprzęt, który najlepiej odpowie na nasze potrzeby?
Jezdne rusztowania aluminiowe – konstrukcje nie tylko dla profesjonalistów
W każdym budynku prędzej czy później wykonuje się prace na wysokości. Dom jednorodzinny nie jest pod tym względem wyjątkiem. Generalne porządki i mycie okien, malowanie ścian i sufitów, przycinanie żywopłotu, sprawdzanie stanu systemu rynnowego... Lista prac wykonywanych nad podłożem jest naprawdę długa! Zwykle wykorzystuje się przy nich drabiny, jednak w wielu przypadkach to rusztowania aluminiowe będą lepszym wyborem. Lekkie rusztowania na kółkach można bez problemu przestawiać w wybrane miejsce, a duża platforma robocza zapewnia swobodę podczas pracy i dodatkowo pomieści wszystkie potrzebne narzędzia, materiały czy środki czystości. Jeśli nie chcesz raz po raz schodzić z drabiny i przestawiać jej w kolejne miejsce, wybierz rusztowanie jezdne. Modele wykonane z aluminium są o wiele lżejsze od stalowych, a modułowa konstrukcja sprawia, że po złożeniu nie zajmują dużo miejsca. Doskonale sprawdzą się w roli sprzętu wykorzystywanego na użytek domowy. Jakie rusztowanie na kółkach wybrać? Przede wszystkim stawiaj na jakość!
Rusztowania jezdne – wybierz bezpieczne i stabilne konstrukcje
Atesty i normy bezpieczeństwa są istotne nie tylko na placu budowy! Co prawda w domach prywatnych nie trzeba obawiać się kontroli nadzoru budowlanego, jednak nie znaczy to, że można korzystać z prowizorycznego sprzętu. Wręcz przeciwnie – amatorzy drobnych remontów czy osoby sporadycznie wykonujące prace na wysokości powinni szczególnie zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Aby zminimalizować ryzyko wypadku podczas użytkowania rusztowania na kółkach, warto zainwestować w najlepszy sprzęt. Wszystkie rusztowania aluminiowe KRAUSE – zarówno te dedykowane specjalistom, jak i na użytek domowy – spełniają niezbędne normy bezpieczeństwa. To konstrukcje zaprojektowane w taki sposób, by znacząco ułatwić pracę i jednocześnie zapewnić stabilność na najwyższym poziomie.
Składane rusztowania jezdne – szybkie w montażu i łatwe w transporcie
Jeśli przed wyborem rusztowania zamiast drabiny powstrzymuje Cię obawa o duże wymiary całej konstrukcji i jej montaż, zwróć uwagę na składane rusztowania aluminiowe. To profesjonalny sprzęt, który został zaprojektowany tak, by można było rozłożyć go szybko i bez użycia narzędzi. Po złożeniu rusztowanie można bez problemu transportować na kółkach, dlatego to rozwiązanie docenicie podczas prac o dużym zakresie, np. malowania ścian czy konserwacji drewnianej elewacji. A jeśli chcesz z niego korzystać wewnątrz pomieszczeń, nie ma problemu – niewielkie wymiary pozwalają na sprawny przejazd przez standardowe otwory drzwiowe. Jeśli szukasz niewielkiego, lekkiego rusztowania, które zapewnia wysokość roboczą do 2,9 m i nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu, model składany to najlepszy wybór.
Mini rusztowania na kółkach – do miejsc o zróżnicowanej wysokości
Większość drabin nie może być rozstawianych na schodach, wyjątkiem są specjalne modele z możliwością regulacji wysokości podłużnic. W przypadku remontu klatki schodowej, tarasu czy innych części domu, w których pojawia się różnica wysokości, dobrze odnajdą się rusztowania aluminiowe. Każda z osi rusztowania może znajdować się na innej wysokości, co pozwala na stabilne ustawienie konstrukcji na schodach. Co więcej, mini rusztowania oferowane przez KRAUSE zostały wyposażone w specjalne zintegrowane rolki, co znacząco ułatwia transport rusztowania. Jeśli szukasz sprzętu do długotrwałych prac w domu i na zewnątrz, zwróć uwagę na niewielkie rusztowania jezdne z możliwością rozstawienia na schodach. Zobaczysz, że praca na nich będzie o wiele bardziej komfortowa niż w przypadku tradycyjnej drabiny czy prowizorycznych konstrukcji.
***
Aluminiowe rusztowania jezdne nie są już tylko sprzętem dla fachowców zajmujących się budową lub remontami. Teraz możesz wykorzystać ich właściwości na użytek prywatny.
Artykuł sponsorowany