91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 27.01.2023 r.
Imieniny: Angela, Jan, Przybysław

W ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej „Jawor – u źródeł kultury” laureatami w swoich kategoriach zostali Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice oraz Janusz Świątkowski z Kożyczkowa. W ślad za tym sukcesem wspólnie nagrali  płytę  “Pomorskie Betlejem” z kolędami kaszubskimi Weroniki Korthals, zespołu Sierakowice i Janusza Świątkowskiego.


 „Jawor u źródeł kultury” to ogólnopolski konkurs promujący polską kulturę ludową, zainicjowany przez Radio Kielce. Docenia twórców, artystów i wykonawców z całej Polski, którzy przyczyniają do wzbogacania polskiego dziedzictwa narodowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego a na szczeblu wojewódzkim - wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Etap pomorski wygrali wykonawcy z powiatu kartuskiego - Irena Brzeska, rzeźbiarka z Kożyczkowa w kategorii rzemiosło oraz Janusz Świątkowski, także z Kożyczkowa, w kategorii solista oraz Kaszubski Zespół Pieśni Tańca Sierakowice- w kategorii kapela/zespół ludowy.
Reprezentowali Pomorze na finałach w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. A potem Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie wydało wspólnie z Radiem Gdańsk płytę “Pomorskie Betlejem”.

Laureat konkursu Jawor - u źródeł kultury Jawor 2022 - Janusz Świątkowski:

(Fot. Archiwum prywatne)