91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 27.01.2023 r.
Imieniny: Angela, Jan, Przybysław

Na ten dzień seniorzy z gminy Przodkowo czekają cały rok - na biesiadzie spotykają swoich dawnych kolegów, sąsiadów. W świątecznej atmosferze przeżywają sobotnie przedpołudnie, dzieląc się opłatkiem, podziwiając występy artystyczne, rozmawiając i bawiąc się przy muzyce. Na spotkanie wysłano 1230 zaproszeń!


Ze wszystkich stron gminy Przodkowo autobusy wiozły w sobotnie przedpołudnie seniorów, osoby samotne - na Przodkowską Biesiadę Seniorów. Witając gości wójt Andrzej Wyrzykowski podkreślił, że samorząd Przodkowa zainicjował spotkania z seniorami 25 lat temu, ale z powodu dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa - na jubileuszową edycję trzeba poczekać jeszcze dwa lata.

Po raz pierwszy na biesiadzie obecny był starosta Bogdan Łapa. Wyraził uznanie za organizację i rozmach wydarzenia. Dopisali wszyscy księża z parafii leżących w granicach gminy - przybył ze stolicy gminy ks. proboszcz Wacław Mielewczyk z wikarym ks. Marcinem Sikorskim. Z Czeczewa przyjechał ks. proboszcz Józef Kuchta, z Pomieczyna - ks. proboszcz Henryk Zieliński, z Grzybna - ks. proboszcz Wojciech Klawikowski. Nie mogło zabraknąć modlitwy, błogosławieństwa i dzielenia się opłatkiem.

Ze sceny płynęły dźwięki w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej z Przodkowa, pieśni Zespołu Pieśni i Tańca Przodkowianie, wystąpił chór parafialno-gminny Polifonia. Rozbrajające przedszkolaki złożyły życzenia, zaśpiewały piosenkę "Jest taki dzień". Na wesoło zaprezentowali się uczniowie przodkowskich szkół.

Biesiada Seniorów to także okazja do zaprezentowania honorowych dawców krwi.

Galeria zdjęć

23. Przodkowska Biesiada Seniorów:

(rozszerzymy o audio)