91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 02.12.2022 r.
Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

15 listopada 2022 r. zapisze się w historii Kartuskiego Centrum Caritas jako data inauguracji działania Zespołu Opieki Wytchnieniowej w ramach hospicjum stacjonarnego Dom Nadziei. Z tej okazji w budynku hospicjum stacjonarnego spotkali się ci, którzy do tej budowy dokładają swoje cegły i cegiełki.


Przypomniano, jak od 2011 r. rodziła się idea hospicyjna w Kartuzach - najpierw jako opieki nad chorymi w domach - aż po decyzję o budowie obiektu stacjonarnego i jego realizację.

Z dniem 14 listopada 2022 r. zakończono odbiory techniczne hospicjum stacjonarnego i budynek został oddany do użytkowania. Od stycznia 2023 r. ze stacjonarnej formy opieki wytchnieniowej będą mogli korzystać pierwsi podopieczni. Dla nich przeznaczonych będzie 18 łóżek na parterze. Piętro obiektu zajmą pacjenci hospicyjni, w pokojach 1,2, 3 - osobowych, od połowy roku 2023 r.

Wyrazy uznania usłyszeli zarówno inicjator tego przedsięwzięcia, ks. Marek Trybowski, dyrektor Kartuskiego Centrum Caritas jak i samorządowcy powiatu kartuskiego, którzy włączyli się w finansowanie budowy. Wyrazy wdzięczności skierowano do marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka, finansującego powołany Zespół Opieki Wytchnieniowej oraz reprezentanta rządu, wojewody Dariusza Drelicha, który także dołożył się do powstania placówki stacjonarnej.

Oddanie do użytkowania kartuskiego hospicjum stacjonarnego - relacja:

Galeria zdjęć

(rozszerzymy)