91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 25.11.2024 r.
Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens

Artykuł sponsorowany

Nie od dziś wiadomo, że dokładne mycie skóry twarzy jest podstawą jej właściwej pielęgnacji. Pianki do mycia twarzy, płyny i żele usuwają resztki kosmetyków oraz inne zanieczyszczenia, a także nadmiar sebum. Nie chodzi tu jednak o to, by co chwilę zmywać zabrudzenia. W pielęgnacji twarzy należy zachować umiar i kierować się zasadą, że liczy się jakość, a nie ilość oczyszczania. Trzeba zadbać o to, by stosować odpowiednią technikę oraz wybrać żel do twarzy o fizjologicznym pH. Taki dermokosmetyk zatroszczy się o ochronę płaszcza hydrolipidowego – naturalnego parasola dla Twojej skóry.

Sprawdź, co powinny, a czego nie powinny mieć w składzie naturalne żele do mycia twarzy. Zachęcamy do lektury!

Naturalne żele do twarzy - dla kogo?

Dermokosmetyki, takie jak żel, pianka czy płyn do mycia twarzy przeznaczone są dla każdego rodzaju skóry. Mogą stosować je osoby o cerze: suchej, mieszanej, tłustej bądź trądzikowej. Produkty do mycia bez SLS sprawdzą się szczególnie w przypadku skóry wrażliwej i alergicznej.

Jak używać żele, płyn i pianki do mycia?

Mogłoby się wydawać, że oczyszczanie skóry jest dziecinnie proste. By uniknąć podrażnień, warto jednak zapoznać się z kilkoma istotnymi aspektami tej czynności.

  1. Bezpieczeństwo – przed nałożeniem preparatu na twarz, zawsze umyj ręce! Dłonie są siedliskiem niezliczonych rodzajów bakterii, a przeniesienie ich na twarz jest ostatnim, na czym nam zależy.
  2. Nakładanie – żel do mycia powinien zostać nałożony na zwilżoną cerę, należy delikatnie go wmasowywać, unikając rozciągania i szorowania. Ten etap powinien trwać około 1 min.
  3. Spłukiwanie – produkt należy dokładnie spłukać letnią wodą. Częstą przyczyną podrażnień jest niedostateczne usunięcie środków do mycia twarzy.
  4. Osuszanie – do osuszenia twarzy użyj jednorazowego, bawełnianego ręcznika. Pamiętaj, by nie pocierać skóry, a jedynie przykładać materiał do twarzy.

Najlepszy żel do mycia twarzy - co wybrać?

  1. Naturalny żel do skóry alergicznej – ma w składzie najłagodniejsze substancje czyszczące. Jest to produkt bezzapachowy, hamujący stany zapalne i wzmacniający naturalną barierę ochronną skóry. Wykazuje działanie łagodzące, kojące i bez przeszkód może być stosowany w okolicach oczu.
  2. Naturalny żel do skóry suchej – produkt taki zawiera wiele substancji nawilżających, takich jak: ceramidy, gliceryna, witamina E, kwas hialuronowy, ekstrakty i oleje roślinne. Żele do twarzy zmniejszają bądź niwelują dyskomfort, którego powodem jest twarda woda oraz dają uczucie świeżości i wspomagają procesy odbudowy warstwy hydrolipidowej.
  3. Naturalny żel do skóry mieszanej, tłustej i trądzikowej – głęboko oczyszczające preparaty zmniejszają zaskórniki, usuwają nadmiar sebum i wykazują działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Unikaj produktów z alkoholem, sięgaj po dermokosmetyki na bazie składników roślinnych. Dobrze, jeśli żel będzie zawierał wyciąg z rumianku, zieloną herbatę i alantoinę.
  4. Naturalny żel do skóry dojrzałej – jest bogaty w składniki hamujące procesy starzenia się skóry.
  5. Naturalny żel do skóry naczynkowej – powinien zapobiegać nadmiernemu przesuszeniu cery. Działa kojąco i łagodzi rumień.

Żele do mycia twarzy bez SLS czyli czego unikać?

Naturalny żel do mycia twarzy powinien być pozbawiony intensywnego zapachu i koloru (barwniki i substancje zapachowe mają bardzo silne działanie podrażniające), nie może też mocno się pienić.

Analizując skład żelu do twarzy, unikaj produktów zawierających:

  • alkohol (powoduje nadmierne wysuszenie cery);
  • silne kwasy (stosowanie zbyt agresywnych środków myjących, może być przyczyną odwodnienia skóry);
  • granulki peelingujące (częste złuszczanie, może doprowadzić do uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego i pogorszenia kondycji cery);
  • mocne detergenty określane skrótem SLS (Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Myreth Sulfate) oraz ALS (Ammonium Lauryl Sulfate).

Stosując wyżej wymienione substancje, przyspieszamy starzenie się skóry, a tym samym narażamy ją na podrażnienia i rozwój stanów zapalnych. Odwodniona skóra jest bardziej podatna na mikrouszkodzenia mechaniczne oraz negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Naturalne żele do mycia twarzy - dobra apteka internetowa

Jeśli zależy Ci na zdrowej, promiennej i pięknej cerze, sięgaj tylko po żele do mycia twarzy, bazujące na naturalnych składnikach. Bardzo dokładnie sprawdź etykietę i porównaj kilka produktów. Czynność tę ułatwi Ci apteka internetowa www.apteka-melissa.pl z przyjaznym interfejsem. Cały asortyment masz w zasięgu ręki, dzięki czemu szybko podejmiesz decyzję, który preparat będzie najskuteczniejszy w Twoim konkretnym przypadku. Każda cera jest inna i to właśnie jest w niej piękne.


Artykuł sponsorowany