91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 04.10.2022 r.
Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad

Myśl o skutkach zanim one wystąpią!

Uczniowie klasy II oraz przedstawiciele klas VIII pod kierunkiem nauczycieli w czwartkowy poranek – 14 września mieli możliwość wyrażenia swoich poglądów na temat ekologii. Odbywało się to w trakcie nagrywania jednej z wielu audycji radiowych pt. „Ekoszansa”, których cykl został poświęcony rozwijaniu wiedzy, umiejętności i postaw ekologicznych społeczeństwa. Audycje są emitowane w Radiu Głos od 19 września o godz. 11.10 i 17.10.

Młodzi ekolodzy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie próbowali zwrócić uwagę na bardzo istotny fakt, że ekologiczny styl życia wielu z nas kojarzy się z chodzeniem boso, jedzeniem wyłącznie plonów z własnego ogródka. Ich zdaniem przecież nie o to chodzi! Dbałość o środowisko, racjonalne gospodarowanie zasobami i zdrowy rozsądek – to podstawy działań ekologicznych, które każdy może wprowadzić w swoje życie.
Dziękujemy wicedyrektor szkoły Katarzynie Zabrockiej i dyrektorowi  szkoły Mirosławowi Narlochowi oraz paniom nauczycielkom Mirosławie Fandrejewskiej i Natalii Mykowskiej za owocną współpracę.

Eko szansa. Odcinek 1:

Eko szansa. Odcinek 2:

Eko szansa. Odcinek 3:

Eko szansa. Odcinek 4:

Eko szansa. Odcinek 5:

Eko szansa. Odcinek 6:

Eko szansa. Odcinek 7:

Eko szansa. Odcinek 8:

Eko szansa. Odcinek 9:

Eko szansa. Odcinek 10:

Eko szansa. Odcinek 11:

Eko szansa. Odcinek 12:

Eko szansa. Odcinek 13:

Eko szansa. Odcinek 14: