91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 04.10.2022 r.
Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad

Do Brus zjechali się uczestnicy 10. jubileuszowej Zaborskiej Olimpiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych. Zwycięzcą tej edycji został Warsztat Terapii Zajęciowej z Czerska, na drugim miejscu w klasyfikacji ogólnej znalazł się WTZ z Chojnic, na trzecim – WTZ z Brus.


Olimpiadę Sportową Osób Niepełnosprawnych organizują Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja” w Brusach oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach we współpracy z gminą Brusy, Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach oraz Zespołem Szkół w Brusach.

W rywalizacji wzięło udział 90 zawodników z następujących placówek: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja” w Brusach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kolniku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Bytowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chmielnie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Czersku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chojnicach,Warsztat Terapii Zajęciowej w Malborku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Bojanie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Brusach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wielu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Trzebuniu.

Zawody odbyły się w 7 dyscyplinach: bieg na 100 m, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską, skok w dal, tor przeszkód na wózku inwalidzkim, sztafeta 4x100 m oraz zespołowe przeciąganie liny.
X Zaborskiej Olimpiadzie towarzyszyli zaproszeni goście i przyjaciele uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domu Samopomocy.

I Zaborska Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych odbyła się w roku 2011. Przez 10 lat przez olimpiadę przewinęło się 1900 osób niepełnosprawnych ze 174 placówek. Wspierało ich ponad 400 wolontariuszy. Przygotowano 10 różnych konkurencji. uczestnikami byli sportowcy z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i wielkopolskiego
Z okazji jubileuszu pojawił się okolicznościowy tort. 

X Zaborska Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych w Brusach :

(Fot. FB WTZ Brusy)