91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 04.10.2022 r.
Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad

Artykuł sponsorowany

Jesteś zainteresowany założeniem konta bankowego, które będzie Ci służyć do podstawowych transakcji? Zastanawiasz się, w jakim banku najkorzystniej otworzyć rachunek? Dobrym wyborem jest instytucja, która oferuje darmowe konto bez jakichkolwiek opłat. Dzięki temu w skali roku możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! Dowiedz się, jakie banki proponują bezpłatne rachunki i skorzystaj z oferty.

Co to znaczy, że konto bankowe jest darmowe?

Darmowe konto osobiste to taki rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli ROR, za którego prowadzenie bank nie pobiera żadnych opłat. Ponadto nie trzeba płacić za wydanie i utrzymanie karty płatniczej, wypłaty i wpłaty w bankomatach oraz transakcje internetowe.

Dostęp do darmowego konta zapewnia państwo. Według prawa każdy bank ma obowiązek zagwarantować klientom możliwość skorzystania z Podstawowego Rachunku Płatniczego, czyli PRP. Jest to bezpłatne konto dla osób, które nigdy nie miały własnego ROR w polskiej walucie. Ma on ograniczone możliwości, ale pozwala dokonywać płatności bezgotówkowych za pomocą karty i w internecie oraz gromadzić środki w bezpiecznym miejscu bez żadnych opłat.

Pozostałe osoby muszą korzystać z oferty instytucji. Warto jednak pamiętać, że “darmowe konto” nie zawsze oznacza, że bank nie pobiera żadnych opłat. Niektóre z nich  oferują bezpłatne rachunki ROR, ale tylko jeśli spełni się pewne wymogi, np. dokona się określoną liczbę transakcji lub na rachunek wpłynie stosowna kwota z obcego konta.

Dlatego, zanim zdecydujesz się założyć konto w wybranym banku, dokładnie zapoznaj się z tabelą opłat i sprawdź, co trzeba zrobić, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Gdzie jest dostępne darmowe konto bankowe?

Osoby, które chcą uniknąć opłat za prowadzenie ROR, mogą założyć darmowe konto bankowe na finanse.rankomat.pl. Na tej stronie znajduje się prosty i czytelny ranking ofert kilkunastu wiodących instytucji na rynku. Pozwala on łatwo porównać dostępne oferty i zdecydować, która z nich jest najkorzystniejsza.

Aby uprościć poszukiwania idealnego konta, skorzystaj z opcji filtrowania ofert. Możesz zaznaczyć, żeby pokazywały się tylko np. rachunki z darmowymi wypłatami z bankomatów. Po kliknięciu tę opcję wyświetlą Ci się trzy oferty:

  • Konto Za Zero w PKO Banku Polskim – za wypłatę gotówki nic się nie płaci, pod warunkiem że zostanie ona dokonana w bankomacie banku;
  • mKonto Intensive w mBanku – można dowolnie wybierać pieniądze z konta bez żadnych opłat;
  • Konto Bez Granic w PKO Banku Polskim – w ramach tego konta wypłata pieniędzy jest darmowa bez żadnych warunków.

Jednak pamiętaj – zanim podejmiesz decyzję, dokładnie przeanalizuj również tabelę prowizji i opłat. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek w formie np. dodatkowych kosztów za prowadzenie konta czy utrzymanie karty.

Czy darmowe konto można założyć online?

Od pewnego czasu w większości banków można założyć darmowe konto za pośrednictwem internetu. Wystarczy tylko odwiedzić stronę wybranej instytucji i wypełnić stosowny wniosek. Niezbędne jest także potwierdzenie swojej tożsamości, np. za pośrednictwem logowania się do innego banku lub zlecenia przelewu na symboliczną złotówkę na wskazane konto.

Procedura wygląda inaczej, jeśli chcesz założyć bezpłatny Podstawowy Rachunek Płatniczy. Wniosek o założenie PRP  należy przedstawić osobiście w placówce wybranego banku.

Nie przepłacaj za prowadzenie konta! Zdecyduj się na bezpłatny rachunek i zacznij oszczędzać każdą, nawet drobną kwotę.


Artykuł sponsorowany