91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 07.02.2023 r.
Imieniny: Romuald, Ryszard, Teodor

Ostatki letniej pogody sprzyjają imprezom na świeżym powietrzu. Jak aktywnie spędzić nadchodzący weekend w powiecie kartuskim?


Pierwszy weekend września w Polsce przebiega pod hasłem Narodowego Czytania. Ogólnopolska akcja czytania dzieł literatury polskiej zaczęła się za czasów prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wówczas czytano "Pana Tadeusza". W tym roku również Adam Mickiewicz "pojawi się" na Narodowym Czytaniu - ale tym razem będą to jego "Ballady i romanse".

Narodowe Czytanie 2022 w powiecie kartuskim

3 września w Przodkowie po raz drugi zjadą się pojazdy dziwne, nietypowe, zapomniane. Festiwal Pojazdów Nieznanych, Nieudanych i Zapomnianych organizuje Zjednoczenie Graciarzy Pomorza. Impreza zaplanowana jest na godz. 14-18 przy gminnym stadionie.

 

3 września w Kartuzach pojawią się biegacze cyklu Kaszuby Biegają. Walczyć będą na dystansie 10 km o tytuły w Biegu o Złota Górę. Początek imprezy o godz. 11.00 na zakończeniu ul. Chmieleńskiej (w kierunku na Kosy). O godz. 12.45 –odbędzie się dekoracja w Kartuskim Centrum Kultury , ul. Klasztorna 1

 

3 września o godz. 19 wernisaż wystawy rzeźby i rysunku Grzegorza Niemyjskiego w Galerii Refektarz, przy kolegiacie WNMP w Kartuzach. Prace pod wspólnym tytułem "Pascha" będzie można oglądać d0 27 września 2022.

 

4 września od godz. 10 na boisku przy stadionie w Stężycy odbędą się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatu kartuskiego. Planowane zakończenie godz. 13.

4 września w sianowskim sanktuarium uroczystość parafialnych dożynek - na mszy św. o godz. 11.

 

W gminie Sierakowice 4 września ożniwine w trzech lokalizacjach.

4 września na parafialno-sołeckie dożynki zaprasza Kiełpino.