91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 04.10.2022 r.
Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad

Maj to w Polsce tradycyjnie miesiąc komunii i okres, w którym wielu dziadków, rodziców chrzestnych oraz innych członków rodziny zastanawia się, co kupić dziecku komunijnemu na pamiątkę tego ważnego w życiu każdego katolika dnia. Gdzie szukać dewocjonaliów na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej i które z nich w szczególności warto wybrać?


Gdzie szukać pamiątki Pierwszej Komunii – sklep z dewocjonaliami
Pamiątka Pierwszej Komunii powinna być czymś trwałym, co po kilku czy nawet kilkunastu latach przypomni młodemu katolikowi o tym szczególnym wydarzeniu. Doskonałym prezentem są wszelkiego rodzaju dewocjonalia. Sklep z dewocjonaliami liturgiczny.pl posiada szeroką ofertę pamiątek komunijnych, spośród których można wybrać coś odpowiedniego dla płci, a nawet zainteresowań dziecka. Najczęściej wybierane produkty z oferty to:
●      srebrne obrazki,
●      albumy pamiątkowe,
●      Biblia,
●      różańce,
●      medaliki.
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
Niezwykle popularną opcją pośród pamiątek komunijnych jest specjalnie przygotowany na tę okazję album. Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie rodzinne, często gromadzące wszystkich członków rodziny z kilku pokoleń. Każdy z nich chce obdarować małego katolika pamiątką, która po latach przypomni mu, kto towarzyszył mu w tym ważnym dniu. Pamiątki Komunii to najczęściej starannie wykonane i pięknie ilustrowane albumy, w których znajduje się miejsce na personalizację – dedykację, podpis wręczającego, a następnie na relację i szczegóły tego dnia dodane już przez samo dziecko lub z pomocą rodziców. Albumy często mieszczą w środku najważniejsze informacje oraz modlitwy, które powinno znać każde dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii. Dzieciom, które lubią czytać, warto natomiast wręczyć fabularyzowaną książkę o dziejach Jezusa lub sakramentach.
Srebrny obrazek jako pamiątka Komunii
Na stronie liturgiczny.pl znaleźć można wiele rozmaitych pamiątek komunijnych zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Piękną pamiątką będzie srebrny obrazek przedstawiający dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii. Jest on najczęściej wykonany w drewnie lub metalu szlachetnym, a następnie pokryty warstwą srebra, na której można wykonać okazjonalny grawerunek. Znakomicie będzie się prezentował zawieszony na ścianie lub postawiony na szafce nocnej.
Medalik i różaniec – pamiątki na wiele lat
Wysokiej jakości srebrny lub złoty medalik to pamiątka, którą mały pierwszokomunista będzie mógł nosić na szyi nawet przez całe życie! Najpopularniejsze wzory to okrągły medalik z tłoczeniem z motywem komunii, medalik z Maryją lub klasyczny krzyżyk. W sklepie liturgiczny.pl można kupić sam medalik lub dopasować go do jednego z oferowanych łańcuszków.
 
Różaniec to równie piękna i praktyczna pamiątka Komunii, która przez następne lata będzie towarzyszyć katolikowi podczas licznych modlitw i wizyt w kościele. Różańce komunijne występują najczęściej w jasnych, neutralnych kolorach, z delikatnymi kamieniami. Do różańca warto dokupić ozdobne pudełko lub etui, aby mieć pewność, że będzie odpowiednio i bezpiecznie przechowywany.