91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 08.02.2023 r.
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

Wymiar międzynarodowy Kaszuby Biegają osiągnęły już dawno - w dziesięcioletniej historii startowali tu biegacze z różnych krajów. W niedzielny poranek rozegrano V Cartusia Półmaraton, w południe - biegi dla dzieci Małe Kaszuby Biegają, a wczesnym popołudniem - Kaszuby Biegają na '5.


Na starcie V Cartusia Półmaratonu stanęło 178 zawodników. Bieg wygrał Grzegorz Kujawski z Pucka z czasem 1:10:56, niecałe 2 minuty później na metę wpadł Norweg Vegard Danielsen z Kristiansand, trzeci był Robert Czerniak z Mostów.  W klasyfikacji kobiet najlepiej wypadła Sviatlana Sanko repezentująca Grudziądz przed Kamilą Grzonką z Bytoni i Zuzanną Głombiowską z Gdyni.

Zawodnicy przyjechali z Pomorza ale i z dalszych stron - reprezentowali Poznań, Szczecinek, Wałcz, Malbork, Świdnicę, Wieliczkę, Polanicę Zdrój, Kłodzko, Międzychód, Olsztyn, Kozin, Raciaż, Elbląg.

Na 5 km najlepsi okazali się: Jakub Pieniążek z Lęborka przed Dariuszem Nawrockim z Gdańska i Dawidem Moską z Wejherowa. Najlepsza z pań przybiegła na metę 18. w klasyfikacji ogólnej - i była to Zuzanna Głombiowska z Gdyni, druga na mecie wśród kobiet pojawiła się Katarzyna Klahs z Połczyna a trzecia - Wiktoria Naczk z Lęborka.

Kolejne sportowe zmagania z cyklu Kaszuby Biegają odbędą się 13 sierpnia - będzie to XVII Kaszubski Bieg Lesoków w Szemudzie na 10 km i 21 sierpnia - X Kolbudzka '10, III bieg na 5 km oraz Małe Kaszuby Biegają.

 Galeria zdjęć

Tu znajdziesz pozostałe zdjecia:

V Cartusia Półmaraton - start i zawodnicy na trasie

V Cartusia Półmaraton - dekoracja zawodników na 5 km

(rozszerzymy)