91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 08.02.2023 r.
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

W ostatni weekend lipca wydarzeniem na Pomorzu jest 23. Światowy Zjazd Kaszubów - tym razem w Brusach. Łączy się on z Międzynarodowym Festiwalem Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" a także Jarmarkiem Zaborskim. 


Zaproszenie na Zjazd Kaszubów w Brusach 30.07.2022:
 

W Kartuzach 30 i 31 lipca także na kaszubską nutę - choć w innej formie. Na Jarmarku Kaszubskim będzie można spotkać twórców ludowych, a na scenie będą królować gwiazdy polskiej estrady - Grażyna Łobaszewska i Stanisław Soyka a także Reni Jusis - w sobotę, natomiast w niedzielę - zespół Horpyna i zespół Micromusic.

Zaproszenie na Jarmark Kaszubski w Kartuzach 30.07.2022:

29 i 30 lipca w Sulęczynie słychać będzie jazz za sprawą XXVI Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Jazz w Lesie.

 

W sobotę na polanie przy Promenadzie im. ks. Konrada Lubińskiego w Stężycy panie z z KGW Stężyca zaprezentują sztukę wyplatania dożynkowego wieńca, opowiedzą o symbolice poszczególnych jego elementów.

 Pokaz wyplatania wieńca dożynkowego w Stężycy 30.07.2022:

W sobotę wieczorem w Sierakowicach Noc pod Gwiazdami - na scenie zobaczymy The Mind Seekers (godz. 19), Mikromusic (godz. 20.30), oraz Baranovski (godz. 22). Atrakcją wieczoru będą też eksplozje kolorów, darmowe dmuchańce (od godz. 18) i strefa foodtruck.

W niedzielny poranek na leśne trasy biegowe wyruszą uczestnicy V Cartusia Półmaratonu. Start znajduje się przy ul. Chmieleńskiej.

W niedzielę w Żukowie ostatni koncert Żukowskiego Lata Muzycznego - a jego wykonawcą będzie Grażyna Brodzińska.