91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 27.09.2022 r.
Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Uczenia trzeba się uczyć – to myśl przewodnia i tematyka spotkania pedagogów szkolnych placówek powiatu starogardzkiego, które miało miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie.

Na zaproszenie Lucyny Błaszak – dyrektorki zblewskiej podstawówki, w dniu 8.03.2018 roku przyjechali do szkoły pedagodzy aby wspólnie uczyć się i przypomnieć podstawowe zasady metodyki pracy na lekcji, aby skutecznie uczyć i kreatywnie rozwijać swoich uczniów. Przypomniano techniki pamięciowe i rozwijania umiejętności zapamiętywania w toku zabawy  czy uczenia się w zespole – pracy z projektem. Sięgając do tradycji starożytnej szkoły greckiej warto przypomnieć sobie operowania pamięcią i umysłem, które dzisiaj - coraz częściej,  są zastąpione smartfonem, komputerem i internetem.

Zajęcia poprowadziły nauczycielki ze Zblewa Beata Kośnik i Marta Mosińska. Dyrektor starogardzkiej poradni psychologiczno-pedagogicznej Bernadeta Grunwald omówiła także zagadnienia dotyczące dostosowanie wymagań dla uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych.  Następne spotkanie zespołu wsparcia pod patronatem Poradni odbędzie się 5 kwietnia br.  w Jabłowie.

Galeria zdjęć