91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 28.01.2022 r.
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

W poniedziałek, 24 września 2018 r., odbyła się  pielgrzymka maturzystów diecezji pelplińskiej na Jasną Górę.   

O godz. 15:00 młodzież zgromadziła się w Auli Ojca Kordeckiego, gdzie po rachunku sumienia była okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 16.00 miała miejsce modlitwa różańcowa w kaplicy Cudownego Obrazu. Centralnym punktem była Msza Święta, której przewodniczył Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna. Młodzież miała także okazję wysłuchać świadectwa Pawła Cwynara, nawróconego gangstera. Pielgrzymkę kończy tradycyjnie modlitwa podczas Apelu Jasnogórskiego w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W spotkaniu uczestniczyło ponad 1700 maturzystów. 

Homilia ks. biskupa Ryszarda Kasyny 24.09.2018:

ks. Marcin Wawrzynkowski:

ks. Andrzej Patrzykąt:

Magdalena, nauczyciel:

Patryk:

Magda:

Maturzysta:

Maturzystka:

Artur:

Apel Jasnogórski:

Galeria zdjęć

W ramach  pielgrzymki maturzystów diecezji pelplińskiej na Jasną Górę 24 września biskup Ryszard Kasyna powiedział: „jesteśmy tutaj po to, by zawierzyć siebie jak Maryja, z przekonaniem, że Pan Bóg ma dobry plan na moje życie”.

Ponad 1700 uczniów, którzy wiosną przyszłego roku będą zdawać egzamin dojrzałości poniedziałkowe popołudnie i wieczór spędziło na Jasnej Górze.

Rozpoczęło je nabożeństwo pokutne, okazja do spowiedzi św. i wspólny różaniec św. w kaplicy Cudownego Obrazu.

Podczas Mszy św. w bazylice jasnogórskiej biskup pelpliński powiedział: „jesteśmy tu, by w głębi swojego serca i w swoim sumieniu postawić sobie ważne pytania dotyczące waszej przyszłości” i dodał, że „właśnie dlatego jesteśmy tu, na Jasnej Górze, na modlitwie, aby najpierw wsłuchać się w siebie, ale jeszcze bardziej wsłuchać się w Jezusa Chrystusa i Maryję”.

„Bóg dobrze czyta w naszych sercach i zna wyzwania, jakim musimy stawić czoło w życiu, zwłaszcza, gdy stajemy wobec decyzji fundamentalnych”, mówił dalej hierarcha.

Podkreślając wagę obecnego etapu życia maturzystów i fakt, że towarzyszą im różne lęki, kaznodzieja stwierdził: „jesteśmy tutaj po to, by zawierzyć siebie jak Maryja, z przekonaniem, że Pan Bóg ma dobry plan na moje życie”.

Po Mszy św. w auli o. Kordeckiego maturzyści wysłuchali świadectwa nawróconego gangstera Pawła Cwynara i wzięli udział w Apelu Jasnogórskim.