91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 02.12.2022 r.
Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Poniedziałek, 27, kwiecień 2015

Pola nadziei w Kartuzach

Duże zainteresowanie „Polami Nadziei”

Szczytny cel oraz szereg ciekawych atrakcji sprawiły, że wczorajsza uroczystość „Pola Nadziei” cieszyła się sporym zainteresowaniem. Przybyli na uroczystość nie tylko brali udział w przygotowanych zabawach, ale i wspierali Kartuskie Hospicjum Domowe.

Spotkanie rozpoczęło się od efektownej i głośnej inauguracji sezonu motocyklowego. Potem było równie ciekawie. Przeciąganie liny i atrakcje przygotowane przez bractwo rycerskie skutecznie rozgrzewały publiczność. Niezwykle emocjonujący okazał się mecz piłki nożnej, w którym naprzeciw siebie stanęli księża i samorządowcy. Choć spotkanie miało charakter charytatywny, obie drużyny nie oszczędzały się na boisku. Regulaminowy czas gry nie wyłonił jednak zwycięscy. Obie ekipy strzeliły bowiem po 3 bramki. W rzutach karnych lepsi okazali się samorządowcy i to oni wygrali spotkanie.

W przerwie meczu ogłoszono wyniki na logo hospicjum. Najlepszą pracę wykonała Natalia Walaszkowska. Zwyciężczyni gratulowali: ks. Marek Trybowski- inicjator hospicjum i proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach, poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk oraz burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Uroczystość zakończyła się Mszą św. w intencji Kartuskiego Hospicjum Domowego i motocyklistów.

  

Poniedziałek, 27, kwiecień 2015