91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 02.12.2022 r.
Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Wtorek, 21, kwiecień 2015

Otwarcie IV sezonu motocyklowego w Żalnie

W sobotę 18 kwietnia 2015 roku, miało miejsce otwarcie  IV sezonu motocyklowego w Żalnie. Organizatorami było Bractwo Motocyklowe „Magneto” z Żalna.

Impreza miała swój początek na parkingu przy restauracji w Żalnie. O godz. 10.00 zebrali się motocykliści, by następnie wyruszyć w kolumnie motocyklowej do Rynku w Tucholi. Punktem kulminacyjnym była uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Żalnie, sprawowana przez Księdza Proboszcza Pawła Młyńskiego. Celebracja rozpoczęła się o godz. 13.00. 

W Mszy Świętej wraz z mamą, babcią i siostrą uczestniczył mały Wiktor Glazer, który wraz z tatą uległ wypadkowi. Na ich leczenie były zbierane pieniądze podczas całej motocyklowej akcji charytatywnej. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy przejechali ulicami Żalna na teren boiska przy Zespole Szkół im Stefana Kardynała Wyszyńskiego, gdzie odbyły się liczne konkurencje i pokazy. Uczestnicy mogli spróbować darmowej grochówki motocyklistów. Wydarzenie zakończyło się występem zespołu rockowego „Niepokorni” i zabawą taneczną pod chmurką.

Wioleta Kiedrowicz

Wtorek, 21, kwiecień 2015