91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 02.12.2022 r.
Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Poniedziałek, 23, marzec 2015

Mistrzostwa Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej w piłkę halową

W sobotę 21. marca 2015 roku odbyły się w Pelplinie Mistrzostwa Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej w piłkę halową. O godz. 9:00 w Pelplińskiej Katedrze została odprawiona Msza św. w intencji Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, którą sprawował Ks. Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel.

Każdy rodzaj sportu – również i piłka nożna – niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca. Młodzi sportowcy, którzy stanowią Liturgiczną Służę Ołtarza Diecezji Pelplińskiej, zostali zachęceni, aby żyli zgodnie z wymaganiami tych wartości, aby w życiu byli zawsze ludźmi prawymi, uczciwymi i zrównoważonymi, ludźmi, którzy budzą zaufanie i nadzieję, którzy wszelkie sprawy, również i te sportowe wkładają w Boże ręce.

 

Po Mszy św. uczestnicy przeszli na dwie sale gimnastyczne. Ministranci ze szkoły podstawowej swoje mecze rozegrali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, natomiast gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnzjalnych grali w Zespole Szkół nr 1.

 

Po zaciekłej walce zwycięzcami okazali się:

 

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – parafia Ostrowite

II miejsce – parafia Kostkowo

III miejsce – parafia Subkowy

IV miejsce – parafia Wygoda

V miejsce – parafia św. Andrzeja Boboli w Świeciu

 

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce – parafia Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach

II miejsce – parafia Kostkowo

III miejsce – parafia św. Maksymiliana Kolbego w Tczewie

IV miejsce – parafia Wygoda

V miejsce – parafia Przysiersk

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – parafia Gowidlino

II miejsce – parafia Lalkowy

III miejsce – parafia Sulęczyno

IV miejsce – parafia Przysiersk

V miejsce – parafia Leśno

 

Zwycięzcy z każdej kategorii będą Diecezję Pelplińską reprezentowali w Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych, które odbędą się w Elblągu w dniach od 1-2 maja 2015 roku.

 

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy się zaangażowali, za pomoc przy organizacji Mistrzostw, a nade wszystko kieruję podziękowania do zawodników i kibiców, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach za okazane świadectwo i Bożego ducha walki.

 

Ks. Maciej Zabrocki

Poniedziałek, 23, marzec 2015