91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 30.11.2022 r.
Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Środa, 18, marzec 2015

Ośrodek Spotkań Małżeńskich

W dniach 7 i 8 marca 2015 został zatwierdzony Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Diecezji Pelplińskiej. 

W związku z tym w dniu 7 marca 2015 r. animatorzy Spotkań Małżeńskich posługujący w diecezji pelplińskiej spotkali się z Biskupem Diecezjalnym Ryszardem Kasyną.

Przygotowanie do powstania Ośrodka Spotkań Małżeńskich w diecezji pelplińskiej trwało prawie pięć lat. W tym czasie regularnie były organizowane Spotkania Małżeńskie, weekendowe rekolekcje dialogu małżeńskiego oraz Rekolekcje dla Narzeczonych w Pelplinie. W 17 programach weekendowych uczestniczyło łącznie ponad 200 par małżeńskich i około 100 par narzeczonych. Prowadzili je początkowo animatorzy z Ośrodka Spotkań Małżeńskich z Archidiecezji Gdańskiej a z biegiem czasu dołączały do nich pary małżeńskie i księża mieszkający na terenie diecezji pelplińskiej. Na chwilę obecną do prowadzenia rekolekcji według programów opracowanych przez Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich przygotowane są cztery pary małżeńskie i trzech księży z naszej diecezji. W dniu 7 marca Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna wyraził aprobatę i błogosławieństwo dla powstania Ośrodka Spotkań Małżeńskich na teranie diecezji pelplińskiej a 8 marca zarząd Stowarzyszenia powołał do istnienia ośrodek.

Animatorzy z radością przyjmą w swoje szeregi kolejne osoby pragnące włączyć się w tego rodzaju posługę małżeństwu i rodzinie. Najszybsza droga przystąpienia do wspólnoty to uczestniczenie w rekolekcjach Spotkania Małżeńskie.

Narzeczonych przygotowujących się do założenia rodziny zapraszamy na weekendowy kurs przedmałżeński metodą dialogową w dniach 19-21 czerwca 2015.

Pary małżeńskie szukające rozwoju swojej relacji małżeńskiej zapraszamy na najbliższe Spotkania Małżeńskie w dniach 27-29 listopada 2015.

Więcej o Spotkaniach Małżeńskich:

www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl/spotkania-malzenskie

www.spotkaniapelplin.plwww.spotkaniamalzenskie.pl

Środa, 18, marzec 2015