91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 27.01.2023 r.
Imieniny: Angela, Jan, Przybysław

Środa, 04, marzec 2015

Starogard Gd. - Rozmowy o Zdrowiu

 

W ramach programu Szpital Przyjazny Kombatantom, do którego przynależy szpital im. Jana Pawła II w Starogardzie, odbyły się spotkania edukacyjne o tematyce zdrowotnej. „Rozmowy o Zdrowiu” to cykl spotkań, w której uczestnicy mieli możliwość otrzymania konsultacji specjalistycznej oraz analizy wyników badań.

Spotkania zorganizowane zostały dla Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych Powiatu Starogardzkiego, którego prezesem jest Irena Krzykowska.

Tematyka spotkań:

W cztery oczy – spotkanie z dr n. med. Janem Staniewiczem – Kierownikiem Oddziału Okulistycznego

Cukrzyca i co dalej? – spotkanie z lek. Zbigniewem Brzozowskim, Oddział Chorób Wewnętrznych

Jak się zdrowo odżywiać? – spotkanie z p. Natalią Makowską, dietetykiem medycznym

Ruch to zdrowie – spotkanie z p. Joanną Peichert, Kierownikiem Rehabilitacji

Pierwsza Pomoc – spotkanie z p. Adrianem Cichawa, ratownikiem medycznym

Dla serca – spotkanie z lek. Grzegorzem Tubis, Oddział Kardiologiczny

 

 „Seniorzy zgromadzeni w Radzie Kombatantów RP, Osób Represjonowanych oraz Żołnierzy Wojska Polskiego w Starogardzie Gdańskim zostali zauważeni przez Prezesa Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim Pana Adama Magiełkę. Szczególną troskę o nas wykazuje Kierownik Sekcji Marketingu i Komunikacji Społecznej Pani Magdalena Jankowska. Już od kilku lat korzystamy z przywileju „Szpital Przyjazny Kombatantom”. Dzięki staraniom szpitala możemy korzystać z badań laboratoryjnych niezależnie od skierowań lekarskich. Na szczególną naszą wdzięczność zasługuje cykl spotkań, których tematem było zdrowie oraz profilaktyka zdrowia pt. „Rozmowy                          o zdrowiu”. Odbyło się sześć spotkań, a każde z nich prowadzili specjaliści pracujący                   w Szpitalu św. Jana, byli to m. in. Kierownicy oddziałów. Tematyka spotkań dostosowana była do wieku słuchaczy i najczęstszych schorzeń występujących w tej populacji ludzkiej. Uczestnicy „Rozmów o zdrowiu” otrzymali wiele informacji o swoich schorzeniach                        i wyrazili ogromną wdzięczność kierownictwu Kociewskiego Centrum Zdrowia za tak ciepły i bezinteresowny stosunek do nas” – skomentowała i oceniła „rozmowy o Zdrowiu” Irena Krzykowska, prezes Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych Powiatu Starogardzkiego

 

„Szpital Przyjazny Kombatantom”

Pomorski Program, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

 

Intencją Programu jest, aby Pacjenci – kombatanci mieli poczucie bezpieczeństwa                                       i dostępu do świadczeń  zdrowotnych – przy zachowaniu równowagi finansowej, mimo trudności występujących w polskim systemie opieki zdrowotnej.

Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o. o. od 2010r. posiada status Szpitala Przyjaznego Kombatantom. W naszym Szpitalu  Kombatanci korzystają ze świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością  po przedstawieniu personelowi  medycznemu stosownych dokumentów potwierdzających ich status.

W kwestii kolejności do wykonywania zabiegów ocznych, na które czas oczekiwania jest najdłuższy, po zakwalifikowaniu do wykonania zabiegu przez lekarza, pacjenci posiadający status określony w ustawie zostają wpisani na listę według kolejności,  z zaznaczeniem adnotacji pacjent specjalny. Jako pacjent specjalny zostają następnie przesunięci na początek listy, na pierwsze zwolnione miejsce na liście.

Środa, 04, marzec 2015