91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 21.10.2021 r.
Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

W dniu 17.09.2021 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach, miała miejsce uroczysta msza św. której przewodniczył J.E. ks. bp Arkadiusz Okroj, bp pomocniczy diecezji pelplińskiej, w asyście pięciu kapłanów.

Uroczystość ta odbyła się na zakończenie tygodniowej peregrynacji relikwii bł. ks. Michaela McGivney'a, Założyciela Rycerzy Kolumba. Po mszy św. w parafii MBKP odbyła się Ceremonia przyjęcia nowych Braci do rycerstwa , wśród których był ks. bp. Arkadiusz.
Następnego dnia o godz. 10.00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski odbyło się pożegnanie relikwii, które poprowadził i przekazał Rycerzom z Bazyliki, ks. proboszcz Janusz Chyła. Relikwie w procesji ulicami Chojnic poprowadził J.E.ks,bp. Wiesław Szlachetka , bp. pomocniczy archidiecezji gdańskiej, w asyście proboszcza Jacka Dawidowskiego, i innych kapłanów oraz braci rycerzy z rodzinami. Po wprowadzeniu relikwii do Bazyliki odbyły się modlitwy, a następnie msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Szlachetki.
Przez tydzień relikwie będą w parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela a następnie przekazane do Braci z Brus i dalej do Sierakowic i Hopowa.

Vivat Jezus!!
Wielki Rycerz Rady nr 16964 Mateusz Wróblewski
Wielki Rycerz Rady nr 17556 Piotr Czapiewski

Galeria zdjęć