91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 23.09.2021 r.
Imieniny: Tekla, Bogusław

Msza św., Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, konferencja o spowiedzi a po południu - koronka do Miłosierdzia Bożego - tak wyglądał program pierwszego dnia Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę - grupy z Kartuz. Pod wieczór dotarła ona wraz z pielgrzymami z Sierakowic i Lęborka - do Kościerzyny.

Grupa kartuska rozpoczęła dzień mszą św. i pokropieniem wodą święconą. W koncelebrze pod przewodnictwem ks. Piotra Tislera mszę św. sprawowali księża pielgrzymkowi - ks. Łukasz Simiński, ks. Maciej Dzwonkowski, ks. Marcin Hopa, kierownik grupy kartuskiej, ks. neoprezbiter Krzysztof Górny. Dołączył na trasie ks. Bartłomiej Labuda, ks. Paweł Dułak, dzielnie śpiewy podtrzymywali diakon Rafał Okrój i kleryk Kacper.

Ze stolicy Kaszub wyruszyło ok. 70 osób, po drodze dochodzili, odchodzili, dojeżdżali. W tej grupie było sporo dzieci - od najmłodszej 3-miesiecznej Zuzi - do Julki, Lilianki, Jasia, Grzesia, Krzysia i jeszcze kilkoro. 

Pielgrzymów wspomagali parafianie w Brodnicy Górnej, częstując śniadaniem, mieszkańcy Zgorzałego zastawili stoły smacznym obiadem. 

Z właściwą sobie werwą i radością grupa kartusko-lęborsko-sierakowicka wkroczyła do Kościerzyny. Inauguracja 31. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę - grupy kaszubskiej - będzie 30 lipca o godz. 6.30 w kościele pw. św. Trójcy w Kościerzynie z bpem ordynariuszem Ryszardem Kasyną.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej - Kartuzy:

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

31. Kaszubska Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę - grupa z Kartuz cz. 1:

31. Kaszubska Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę - grupa z Kartuz cz. 2: