91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 27.11.2020 r.
Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

Z powodu epidemii 24 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie XX. Pelplińskie Spotkania Duszpasterskie zorganizowało w systemie online.

Galeria zdjęć

Tematykę poświęconą współczesnej posłudze kapłańskiej osnuto na wzorach św. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

24 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie odbyły się w wersji online XX Pelplińskie Spotkania Duszpasterskie. Prelegenci mówili na temat: Kapłan na miarę naszych czasów: ojciec, pasterz, męczennik?

 

Prelegentami byli: ks. prof. Marian Kowalczyk (UKSW), ks. dr hab. Grzegorz Barth, prof. KUL oraz dr Milena Kindziuk (UKSW).

W swoich wystąpieniach nakreślali oni najbardziej charakterystyczne cechy kapłańskiego życia św. Jana Pawła II, Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Temat spotkańbrzmiał: Kapłan na miarę naszych czasów: ojciec, pasterz, męczennik?

W związku z okolicznościami spotkania prowadzone były przez łącze internetowe.

Po części transmitowanej w Internecie klerycy dzielili się własnymi świadectwami wiary i pragnieniem pójścia za Chrystusem, które zainspirowane zostały życiem i kapłaństwem polskich duchownych.

„Mówi się, że nasze czasy są trudne. Pewnie tak, jak zawsze”, powiedział Radiu Głos ks. dr Sławomir Kunka reprezentujący pelplińskie seminarium, -organizatora sympozjum. Dodał: „My jednak idziemy za Jezusem Chrystusem po śladach wielkich świętych. Jako wychowawcy kleryków chcemy sobie i im przypomnieć, że świętość jest zawsze możliwa, że ludzie zawsze potrzebowali i będą potrzebować pasterzy, których cechować będzie wiara i odwaga stawiania Boga zawsze i tylko Jego na pierwszym miejscu”.