91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 09.08.2020 r.
Imieniny: Klara, Roman, Romuald

W dniach 19-26 lipca 2020 jest obchodzony 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Organizuje ją MIVA - Mission Vehicle Association (niem. Missions-Vekehrs-Arbeitsgemeintschaft) co oznacza Stowarzyszenie/Organizacja na rzecz misyjnych środków transportu. Przy okazji święcenia pojazdów zbierane są datki na rzecz misjonarzy.

Motto MIVA brzmi: Obviam Christo czyli Niesiemy Chrystusa na ziemi, na wodzie, w powietrzu. Celem działania MIVA Polska jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu oraz ujednolicenie różnych działań w tym zakresie na terenie kraju.

MIVA Polska zajmuje się również promocją dzieła misyjnego pracy polskich misjonarzy, a także wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach propagując model kierowcy – chrześcijanina. Prowadzi współpracę z licznymi instytucjami i organizacjami w realizacji swoich zadań.

MIVA Polska powstała w 2000 roku - w roku Wielkiego Jubileuszu i działa jako agenda Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Misjonarze polscy pracują w ponad 90 krajach świata, przeważnie w krajach Trzeciego Świata. Zgłaszają zapotrzebowanie na zakup różnych środków transportu: samochodów (terenowych), motocykli, rowerów, łodzi, silników do łodzi, traktorów a nawet zwierząt pociągowych. 

Galeria zdjęć