91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 24.02.2020 r.
Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

"Pomieczyno in memoriam" to niecodzienny spektakl,  przygotowany w gronie mieszkańców wsi, członków Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, ze wsparciem szkół z gminy Przodkowo - pod kierownictwem Jerzego Stachurskiego, który wcielił się w reżysera, scenarzystę, współautora tekstu, kompozytora. Scenki zebrano z opowieści świadków przemarszu kolumny więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof przez Pomieczyno. Prawdziwe były scenki o ucieczkach, dokarmianiu wygłodzonych więźniów, o organiście, który zagrał na kościelnych organach.

Jak przyznała Hanna Merchel, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga - przygotowania do wielkiej uroczystości, zaangażowanie się w film "Wieś Sprawiedliwych. Świadkowie", w inscenizację "Pomieczyno in memoriam" - wyzwoliło w mieszkańcach wiele dobrego. I wieś - stała się inna.

W inscenizacji wystąpili: Elżbieta Grot, Zofia Plichta, Wioleta Bach-Bużan, Teresa Socha, Zofia Róża Rzeszewicz, Nikola Płotka, Tomasz Płotka, Adam Zinke, Ewelina Kurowska, Marcin Hazuka, Grzegorz Herrmann, Jan Zieman, Anna Kreft, Leszek Merchel, Filip Krauza, Marcin Kaszubowski, Anna Szreder, Michelle Bruszewska, Martyna Skorowska, Patryk Pupacz, Mateusz Kozicki. Na zakończenie zaśpiewała schola "Pro Deo" pod kierunkiem Katarzyny Kozłowskiej. 

Galeria zdjęć

Pamięć o Marszu Śmierci mocniej zjednoczyła Pomieczyno

Powstaje spektakl o Marszu Śmierci w Pomieczynie - na próbie

Tak powstawał spektakl "Pomieczyno in memoriam"

(rozszerzymy)