91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 05.12.2020 r.
Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

Siedemnaście zespołów i chórów wystąpi w I Pomorskim Przeglądzie Kaszubskich Kolęd i Pastorałek w Lęborku. Przegląd odbędzie się w sobotę, 11 stycznia od godz. 11 w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku.

Spotkanie organizuje Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Lęborku wespół z Sanktuarium św. Jakuba, Lęborskim Stowarzyszeniem św. Jakuba Apostoła, Lęborskim Centrum Kultury Fregata i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Patronat honorowy nad przeglądem objęli Kaszubski Klub Parlamentarny, marszałek województwa pomorskiego, starosta lęborski.
Przegląd odbędzie się 11 stycznia od godz. 11, na zakończenie I części gościnnie wystąpi zespół ukraiński Switanok. Podsumowanie o godz. 14. Druga tura przesłuchań rozpocznie się o godz. 15 i zakończy przede mszą św. z kaszubską liturgią słowa, którą odprawi ks. Marian Miotk.

Po niej ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na Kolędę Kaszubską, ogłoszonego przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Na konkurs wpłynęło 9 prac, nagrodzono cztery kompozycje – autorów spoza Kaszub – z Gniewu, Straszyna, Elbląga i Otwocka.

O godz. 19 przewidziano podsumowanie II części przeglądu oraz wspólne wykonanie kolędy Stefana Fikusa, miejscowego twórcy w języku kaszubskim, który za jasełka „Kaszëbskô Gwiôzdka z Lãbòrga” razem z ojcem Januszem Jędryszkiem otrzymał Medal Stolema.

I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek w Lęborku: