91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 05.12.2020 r.
Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

Narastające napięcia w świecie zobowiązują chrześcijan do modlitwy o pokój.

 Władze Kościoła badają wnikliwie każde objawienie prywatne. Bo, choć Kościół nie nakazuje wiary w żadne objawienie prywatne, to chce dać wiernym wskazówki, które z nich są bardziej wiarygodne.

Wezwanie do nawrócenia
Pierwsze objawienie zdarzyło się w czasie wojny, 25 marca 1945 r., w dzień Zwiastowania Pańskiego. 39-letnia wówczas Isje Johanna (Ida) Peerdeman mieszkała wtedy wraz z siostrami w Amsterdamie. O tym co się stało tak później opowiadała: "Rozmawiałam właśnie z moim spowiednikiem gdy niespodziewanie, zostałam jakby pociągnięta do drugiego pokoju. W jednym z rogów pokoju ujrzałam światło, które zbliżało się do mnie. Ściana pokoju znikła sprzed moich oczu i ujrzałam Matkę Bożą. Zobaczyłam też Krzyż stojący pośrodku świata. Pani zwróciła mi na niego uwagę. Powinnam go przyjąć, lecz odwracałam głowę. Działo się tak, jakbym była całą ludzkością, i jakbym odrzucała Krzyż od siebie. «Nie – mówiła Pani – trzeba go przyjąć i postawić pośrodku»". Potem objawienia powtarzały się dość często. W latach 1945-1950 Ida Peerdeman przekazała 25 orędzi zawierających dużo napomnień, ostrzeżeń i przepowiedni, lecz także obietnic i pocieszeń. Słowa i symboliczne wizje, początkowo trudne do zrozumienia, stawały się jaśniejsze w miarę upływu lat. Ważne były jednak nie przepowiednie. Ich rola polegała na wyeksponowaniu powagi orędzia zasadniczego, którym jest pilne wezwanie do nawrócenia.

Objawienia trwały do 1959 roku. 11 lutego 1951 r. Matka Boża nazwała się Panią, Matką Wszystkich Narodów. Przekazała, że jest Współodkupicielką, Pośredniczką i Orędowniczką. W celu "zilustrowania" swoich słów Matka Boża zażądała namalowania obrazu. "Patrz uważnie na mój wizerunek – zwróciła się do Idy w marcu 1951 r. – Stoję na ziemskim globie i opieram na nim mocno moje stopy." Na pytanie Idy o sens promieni, wychodzących z dłoni, Pani odpowiedziała: "Są to trzy promienie: łaski, zbawienia i pokoju". Matka Boża podyktowała Idzie krótką modlitwę i usilnie prosiła o jej rozpowszechnienie i codzienne odmawianie. Została ona przetłumaczona na kilkadziesiąt języków i, wraz z obrazkami Pani wszystkich narodów, rozeszła się już po wszystkich kontynentach.

Biskup  diecezji Haarlem-Amsterdam Józef Maria Punt 31 maja 2002 r. ogłosił oświadczenie o nadnaturalnym charakterze objawień. Biskup napisał, że objawienia są "pomocą w zrozumieniu znaków czasów i w życiu bardziej zgodnym z Ewangelią".

 

 

Modlitwa o pokój na świecie przekazana w Amsterdamie

 

Panie Jezu Chryste,
Synu Ojca,
ześlij teraz Ducha Twego na ziemię.
Spraw, aby Duch Święty
zamieszkał w sercach wszystkich narodów
i chronił je od upadku, katastrofy i wojny.
Niechaj Pani Wszystkich Narodów,
Święta Dziewica Maryja,
stanie się naszą Orędowniczką.
Amen'.