91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 11.07.2020 r.
Imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt

Po raz piąty nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach wystawili jasełka w ramach Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego  "Klasztorna pomaga". Na kiermaszu czynna była kawiarenka, a na stoiskach można było zaopatrzyć się w dekoracje świąteczne czy nawet prezenty. Wytrwale licytowano zdobyte fanty - by wspomóc kartuskie hospicjum.

Jak mówi Maria Mejer-Kobiela - decyzja o przekazaniu dochodu z kiermaszu dla kartuskiego hospicjum jest inicjatywą nauczycieli, rady rodziców i uczniów.

I to właśnie uczniów i ich rodziców najwięcej było na sali Kartuskiego Centrum Kultury, gdzie wystawiono nietradycyjne jasełka - zagrane przez nauczycieli i napisane przez nauczycielkę. Trzej królowie diabelskim podstępem zostali zwabieni wehikułem czasu w inne wieki i tak zagrożone zostało życie malutkiego Jezusa. Jednakże anielska interwencja sprawiła - że zwyciężyło dobro.

Przed i po jasełkach licytowano wiele atrakcyjnych produktów - biżuterii, sprzętu, voucherów, biletów, kosmetyków, świątecznych atrakcji.

Cały dochód z kiermaszu- którego druga część, czyli stoiska z ozdobami świątecznymi i propozycjami prezentów - wypełniła pomieszczenia Informacji Turystycznej - ma być przeznaczona dla hospicjum.

(rozszerzymy)

Galeria zdjęć