91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 04.06.2020 r.
Imieniny: Helga, Karol, Franciszek

Na wiele różnych sposobów parafie organizują Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Przez cztery niedziele października w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Mędromierzu Wielkim modlono się - i smakowano potraw z rejonów misyjnych, przygotowanych przez parafian.

W kolejne niedziele parafianie parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Mędromierzu gromadzili się na koronce do Miłosierdzia Bożego, ofiarowanej w intencji misji, odmawiali dziesiątek różańca, by w każdą niedzielę przemodlić całą tajemnicę różańca św. A po modlitwie zaglądali do wielkiej sali na plebanii, gdzie królowały potrawy związane z regionami misyjnymi albo przygotowane na bazie produktów z tych części świata.

I tak pojawiły się - sushi Rikuchu Kaigan, sajgonki drożdżowe, indyjskie oczko kardamonowe, sajgonki ryżowe, mongolska sałatka czy kimchi na słodko.

Misyjne podwieczorki i spotkanie z misjonarzem:

25 października gościem w parafii będzie ojciec Ngande Tionang Arsene ze Zgromadzenia Ducha Świętego.  Misjonarz pochodzi z Kamerunu, był związany z parafią św. Trójcy w Kościerzynie.

Misyjne spotkanie z Ojcem Arsene Ngande Tionang
Wieszczyce - godz. 16:00
Mały Mędromierz - godz. 16:30
Wielki Mędromierz - godz. 17:30

Galeria zdjęć