91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 21.05.2019 r.
Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Zakończyły się rekolekcje halowe dla chojnickich szkół średnich. 

Był to czas radosnego tańca, śpiewu i modlitwy, a to wszystko na chwałę Pana! Był to też czas obfitych świadectw i podejmowania  decyzji  o dalszym życiu w komunii z Panem Jezusem. Młodzi uczniowie mieli okazję spotkać się z gośćmi ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Poznania: Anetą oraz Marco i Ojcem Pedro z Brazylii, a także Moniką i Olkiem z Torunia. Każdy z prowadzących rekolekcje opowiadał w jaki sposób spotkał Pana Jezusa w swoim życiu. Świadectwa tych osób wskazywały na fakt, że Pan Jezus pragnie być blisko człowieka w każdym momencie i uzdalnia do życia w pokoju i wielkiej radości w obliczu nawet najtrudniejszych przeciwności. W drugim dniu rekolekcji młodzież otrzymała niezwykły Dar - Ducha Świętego, który przyszedł by przemienić serca uczestników.  

Galeria zdjęć

Ostatniego dnia odbyły się spotkania z prelegentami konferencji "Magia - cała prawda", którzy przyjechali, by podzielić się z młodzieżą doświadczeniem swojej wiary oraz opowiedzieć o czyhających zagrożeniach duchowych. Pan Grzegorz Kasjaniuk - znany dziennikarz muzyczny, publicysta, ewangelizator  pokazał  młodzieży jak istotne jest to, czego słucha, uwrażliwił na  treści utworów muzycznych, w których zawarte są niepokoje i frustracje ich wykonawców. Pani Małgorzata Nawrocka, pedagog, dziennikarka i autorka kilkudziesięciu książek i scenariuszy teatralnych i szkolnych podręczników, autorka antymagicznej powieści "Anhar" i "Alhar, syn Anhara" ukazała młodym ludziom jak wielkie niebezpieczeństwa wynikają z ukrytych w literaturze fantasy motywów magicznych. Pan Adam Wronka, prezes  Stowarzyszenia Effatha, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalnością sekt i błędnych duchowości udowadniał w ciekawy sposób, że warto mądrze żyć i dokonywać wyborów wykorzystując kulturę z najwyższej półki.  

Wszystko odbyło się dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, ich właściwej postawie i odpowiedzialności za powierzone diakonie. Zgodnie z tym co Jezus powiedział  (J 15,16): "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje".

Homilia ks. Tomasza Syldatka 15.03.2019:

Wypowiedź ks. kanonika dr. Janusza Chyły 15.03.2019:

Wypowiedź ks. Tomasza Syldatka 15.03.2019:

Wypowiedź wolontariuszy 15.03.2019:

Wypowiedź uczestników 15.03.2019:

Podziękowania uczestników 15.03.2019: