91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 20.05.2019 r.
Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

W dniu 3 września, jak co roku, w Dolinie Śmierci koło Chojnic miała miejsce uroczystość, która łączy w sobie upamiętnienie II wojny światowej, a w sposób szczególny jej ofiar oraz rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Nie było to jednak tylko zwykłe wspomnienie tragicznych wydarzeń sprzed 79 lat, ale jak wskazywał sam formularz Mszy św., była to okazja do modlitwy o zachowanie pokoju i sprawiedliwości na świecie. Mszy świętej przewodniczył ks. bp Ryszard Kasyna, który bardzo mocno podkreślił to też w wygłoszonej homilii. Przed rozpoczęciem uroczystości zgromadzonych w Dolinie gości powitał burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, który przedstawił oblicze tragedii, jakiej świadkiem była tamtejsza ziemia. 

Galeria zdjęć

Największy ciężar przygotowań spoczywał na parafii Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach, która co roku jest głównym organizatorem tego wydarzenia wespół z Miastem Chojnice i jego władzami. Dodatkowego splendoru uroczystości dodali uczniowie Szkoły Katolickiej w Chojnicach, dbając o uroczystą oprawę liturgii. 

Ks. Piotr Wietrzykowski