91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 23.09.2021 r.
Imieniny: Tekla, Bogusław

W dniach od 17 do 19 listopada 2017 roku odbył się pierwszy zjazd trzynastej edycji kursu dla ceremoniarzy z Diecezji Pelplińskiej. Kurs rozpoczęło 92 kandydatów z 38 parafii.

Cały kurs trwa od listopada do sierpnia. Pierwsze trzy spotkania dotyczą liturgii Mszy św. oraz Triduum Paschalnego, czwarte spotkanie to egzamin, natomiast piąty zjazd to rekolekcje połączone z promocją udzielaną przez Księdza Biskupa.

Liturgia Słowa stanowi główny temat pierwszego zjazdu. Uczestnicy poznają m.in.: strukturę liturgii Słowa, księgi liturgiczne, strukturę roku liturgicznego, budowę mszału. Poza tym odbywają się liczne ćwiczenia w pelplińskiej katedrze i kaplicy Collegium Marianum. Ceremoniarz to nie tylko „technik liturgii”, ale także człowiek będący blisko Jezusa Chrystusa, dlatego punkt centralny każdego dnia stanowi Msza św. Jest czas na modlitwę, adorację, a także wspólnie odmawiamy Liturgię Godzin.

Podczas I zjazdu nastąpiło dopełnienie kursu ceremoniarzy z poprzedniej edycji. 6 uczestników poprzedniej edycji, którzy z różnych względów nie mogli być na sierpniowej promocji, otrzymało promocję z rąk ks. Marcina Kundy. Gratulujemy i życzymy owocnej posługi ceremoniarskiej.

Galeria zdjęć