91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 15.08.2018 r.
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

27. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: Serwis Pielgrzymkowy Diecezji Pelplińskiej

Modlitwom w ramach akcji "Różaniec do granic" w Łebie 7 października przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna.

Galeria zdjęć

 

Krótka relacja z Łeby 7.10.2017:

Homilia ks. biskupa Ryszarda Kasyny 7.10.2017:

Słowo końcowe podczas Mszy św. proboszcza par. św. Jakuba w Łebie ks. kan. Zenon Myszk 7.10.2017:

Różaniec na plaży w Łebie 7.10.2017:

Świadectwa pielgrzymów z Łeby:

 Galeria zdjęć

 

W ośmiu nadmorskich miejscowościach diecezji pelplińskiej 7 października odmówiono różaniec św. w ramach akcji „Różaniec do granic”.

 

Tysiące wiernych przybyło do parafii Objazda, Smołdzino, Łeba (dwie parafie), Sarbsk, Sasino, Choczewo oraz Białogóra. 

Modlitwie w parafii św. Jakuba w Łebie przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna, który w kościele sprawował Mszę św. Następnie po adoracji wyruszono na plażę, gdzie tysiące wiernych odmówiło różaniec transmitowany z tego miejsca przez diecezjalne Radio Głos z Pelplina. Ostatnim akcentem było błogosławieństwo, którego zebranym na plaży udzielił biskup Ryszard Kasyna.

W homilii podczas Mszy św. biskup diecezjalny stwierdził: „chcemy dzisiaj przeprowadzić szturm do nieba, który nas połączy nie tylko zgromadzonych na granicy Polski, ale w ogóle ludzi żyjących w Polsce oraz rodaków za granicą”.

„Modlitwa ma moc”, mówił dalej hierarcha, podkreślając, że potrzeba takiej modlitwy za Polskę, Europę i świat.

Nawiązując do współczesnych problemów świata i dystansując się od tych, którzy kwestionują sensowność takich akcji, kaznodzieja mówił: „nie chcemy stać z pustymi rękami i nie chcemy być bezczynni, lecz na wzór Maryi, chcemy odpowiadać na Boże wezwania”.

Pod koniec Mszy św. zabrał głos proboszcz parafii św. Jakuba w Łebie. Ks. kan. Zenon Myszk nazwał modlących się na różańcu, szczególnie w ramach „Różańca do granic”, „strażnikami nadziei”. „Jesteśmy tu, żeby zaświadczyć, że nie ma takiej opresji, w której moglibyśmy powiedzieć, że nie damy rady”, powiedział kapłan, dodając, że „tę wiarę wyrażamy trzymając w ręku różaniec i wspólnie go odmawiając”.

Nad Bałtykiem w diecezji pelplińskiej stanęli wierni z całej diecezji. Bardzo wiele grup parafialnych przybyło autokarami. Akcję wspomagała straż pożarna, harcerze oraz służby graniczne.