91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 24.05.2018 r.
Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena

W ubiegłą sobotę (tj. 13.05.2017 r.), dzięki uprzejmości ks. dra Józefa Picka, proboszcza parafii Najświętszego Serca w Starogardzie Gdańskim, po raz kolejny odbyły się warsztaty biblijne zorganizowane przez Dzieło Biblijne. Tym razem wiosenna edycja poświęcona była tematyce związanej z Ewangelią św. Marka, a hasłem przewodnim było: „Droga ucznia w Ewangelii według św. Marka”.

Warsztaty pomogły uczestnikom odpowiedzieć na pytanie o tożsamość ucznia Jezusa. Podczas pierwszego wystąpienia ks. dr Wojciech Kardyś, biblista, wykładowca w WSD w Pelplinie, a zarazem proboszcz parafii w Lalkowach, przedstawił zagadnienie niezrozumienia u uczniów w świetle Ewangelii według św. Marka. Następnie studenci WSD w Pelplinie: Marek Łopata, Mateusz Czerwiński, Szymon Fedde, Michał Kucharski przybliżyli warunki naśladowania Jezusa i omówili problem wybraństwa trzech uczniów: Piotra, Jana, Jakuba. Podsumowaniem przedłożeń był referat ks. Wojciecha, który był odpowiedzią na pytanie: Co oznacza być uczniem Jezusa?

Zwieńczeniem warsztatów była celebracja Eucharystii, której przewodniczył ks. dr Józef Pick, a także wspólny obiad. Następna edycja już na jesień, na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

Galeria zdjęć