91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 06.07.2020 r.
Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa

Parafia Rozłazino koło Lęborka z okazji Roku Miłosierdzia organizuje 16 dniową pielgrzymkę śladami św. Pawła Apostoła do Grecji i Włoch w terminie: 24.06 – 9.07.2016 r. 

W programie zwiedzanie Grecji, odpoczynek na morzem Egejskim, zwiedzanie Włoch z pobytem w  Asyżu, Padwie, Loreto, San Giovanni Rotondo, Rzymie i przejściem przez Drzwi Święte. Zostało 14 wolnych miejsc.

Cena 3900 zł. Szczegóły pielgrzymki na stronie www.parafiarozlazino.pl  lub pod numerem telefonu 603 75 84 06.

Serdecznie zapraszamy na wakacyjny szlak pielgrzymkowy.

 


Pielgrzymka autokarowo-promowa

GRECJA - WŁOCHY

 Śladami św. Pawła Apostoła  i z okazji Roku Świętego Miłosierdzia

24.06 – 9.07.2016r. (16 dni)

Dzień

Data

Opis trasy

Dzień 1

24.06.2016r. piątek

Rozłazino –przejazd przez Polskę, do Krakowa. Modlitwa w Sanktuarium św. Jana Pawła II – Centrum nie lękajcie się. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2

25.06.2016r.

sobota

Kraków – Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i przejście przez Drzwi Święte. Droga przez Czechy, Austrię do Włoch – przyjazd do hotelu Stra pod Padwą.

Dzień 3

26.06.2016r. niedziela

Stra-  po śniadaniu wyjazd, Padwa:  Msza św. w sanktuarium św. Antoniego – przejazd do Ankony. Port – zaokrętowanie się na prom Superfast do Grecji w kabinach wewnętrznych 4 – osobowych z łazienkami, kolacja w restauracji na promie, nocna podróż do Grecji do portu Igoumenitsa.

Dzień 4

27.06.2016r. poniedziałek

Igoumenitsa – po śniadaniu na promie podróż przez góry Grecji autostradą do Salonnik – zwiedzanie miasta, w którym przebywał św. Paweł i napisał do wspólnoty list do Tesaloniczan. Kolacja i nocleg w hotelu w Salonikach. 

Dzień 5

28.06.2016r. wtorek

Saloniki – po śniadaniu w hotelu przejazd do Kavali skąd św. Paweł ruszył z misją ewangelizacyjną, Filippi – zwiedzanie stanowiska archeologicznego związanego ze wspólnotą Kościoła w Fillipiach, gdzie przebywał św. Paweł i napisał do nich list apostolski. Przejazd przez góry Olimpu do Kalambaki na kolację i nocleg.

Dzień 6

29.06.2016r. środa

Kalambaka – przejazd do słynnego miejsca tzw. wiszących na skałach klasztorów zwanych Meteory – wizyta w dwóch najciekawszych i największych, dalsza podróż do miejscowości Delfy. Wizyta w słynnym sanktuarium wyroczni delfickiej, muzeum archeologiczne, wykopaliska archeologiczne, krótki postój w Termopilach, dalsza podróż do Aten. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7

30.06.2016r. czwartek

Ateny – po śniadaniu zwiedzanie stolicy z przewodnikiem. Objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, zmiana warty, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski. Oglądanie antycznych budowli na Akropolu: Propyleje, Świątynia Nike, Partenon, Erechtejon i Muzeum. Zwiedzanie Agory, Wzgórze Aeropag, na którym św. Paweł z Tarsu przemawiał do Ateńczyków. Następnie zwiedzanie Narodowego Muzeum Archeologicznego. Wizyta w polskim kościele księży Jezuitów. Wieczorem uroczysta kolacja w tawernie na Place z greckim programem folklorystycznym. Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8

1.07.2016r. piątek

Ateny – po śniadaniu wycieczka na trasie tzw. Pętli Peloponeskiej. Zwiedzanie najciekawszych obiektów Argolidy tj.: Epidauros – starożytnego i świetnie zachowanego teatru z IV w. p.n.e., który znany jest ze wspaniałej akustyczności. Mykeny zwiedzanie pozostałości twierdzy mykeńskiej ze słynną Lwią Bramą, mury i kopułowy grób Agamemnona. Korynt – miejsce pobytu św. Pawła. Postój przy Kanale Korynckim. Przejazd do Tolo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9

 

2.07.2016r. sobota

Wakacje greckie: Tolo – cały dzień upłynie na odpoczynku na plaży i słońcu greckim i w ciepłych wodach Morza Egejskiego. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10

3.07.2016r. niedziela

Tolo – po śniadaniu przejazd do  Nafplio – pierwszej stolicy niepodległej Grecji, spacer po zabytkowym centrum. Przejazd do portu w Patrze, wizyta w prawosławnej katedrze i modlitwa przy relikwiach św. Andrzeja Apostoła, o godz. 18.00 – prom na trasie Patras – Bari, zakwaterowanie w kabinach 4 osobowych wewnętrznych z łazienkami, kolacja i nocleg na promie.

Dzień 11

4.07.2016r. poniedziałek

Bari – po śniadaniu na promie, zejście na ląd, podróż na półwysep Gargano do San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie z przewodnikiem sanktuarium św. Ojca Pio (cela klasztorna, kościółek antyczny, bazylika Matki Bożej Łaskawej, nowa bazylika), Msza św. w sanktuarium. Przejazd do Monte Sant’Angelo – wieczorny spacer po miasteczku Apulii. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 12

5.07.2016r. wtorek

Monte Sant’Angelo – poranna Eucharystia w grocie skalnej, gdzie objawił się św. Michał Archanioł, podróż do – Manopello – gdzie znajduje się chusta, która jest świadkiem zmartwychwstania Jezusa, przyjazd do Rzymu. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 13

6.07.2016r. środa

Rzym - po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Rzymu: przed południem spotkanie z Papieżem Franciszkiem na placu św. Piotra w czasie audiencji generalnej, przerwa na zakupy i czas wolny. Po południu bazylika św. Piotra na Watykanie, Przejście przez Drzwi Święte Roku Jubileuszowego modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, Bazylika Matki Bożej Większej – Msza św. w kaplicy Salus Populi Romani, powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 14

7.07.2016r. czwartek

Rzym – uczestnictwo we Mszy św. w bazylice św. Pawła za Murami i modlitwa przy grobie św. Pawła, przejście przez Drzwi Święte Roku Świętego, następnie wyjazd z Rzymu do Asyżu położonego w Umbrii. Zwiedzanie dolnego i górnego Asyżu, modlitwa  i Msza św. przy grobie św. Franciszka. Kolacja i nocleg w hotelu w Rimini.

Dzień 15

8.07.2016r. piątek

Rimini – po śniadaniu podróż przez Włochy i Austrię do Czech do Brna. Kolacja i nocleg w hotelu.  

Dzień 16

9.07.2016r. sobota

Brno – po śniadaniu powrót do Polski przez Kraków – do Rozłazina. Zakończenie pielgrzymki. 

Cena pielgrzymki: 1200 zł + 630€

Cena obejmuje:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem marki zachodniej (BAR, WC, VIDEO, Siedzenia lotnicze rozkładane do tyłu i rozsuwane na bok),
 • noclegi w hotelach, pensjonatach, Domach Pielgrzyma w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami,
 • 3 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja w hotelach, 3 posiłek południowy podawany w autokarze jako suchy prowiant),
 • kawa, herbata, słodycze podawane w autokarze gratisowo,
 • przeprawa promowa promem Superfast Feries & Anek na trasie: Ancona – Igoumenitsa, Patra – Bari w kabinach wewnętrznych 4 osobowych z łazienkami, kolacje i śniadania w restauracji na promie,
 • uroczysta kolacja w greckiej tawernie w Atenach z greckim programem folklorystycznym,
 • realizacja programu pielgrzymki,
 • opieka licencjonowanego pilota, przewodnika i kapłana,
 • ubezpieczenie KL i NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia za granicą bez chorób przewlekłych)
 • informator i gadżety pielgrzymkowe,
 • przewodnik polskojęzyczny w Grecji.

 

Cena nie obejmuje:

 • własnego kieszonkowego
 • biletów wstępów (z planowanym obiektów płatnych: Delfy, Ateny, Mykeny, Epidauros, Meteory, San Giovanni Rotondo, metro w Rzymie, przewodnicy polskojęzyczni w Grecji). Kwota przypuszczalnie zamknie się ona w granicach ok. 100 €.

 

Szanowni Państwo!

Pragnę zaproponować bogatą programowo pielgrzymkę, którą możemy śmiało nazwać 2 w 1: Grecja i Włochy. Oprócz wielu ciekawych miejsc na trasie, niewątpliwą atrakcją jest podróż eleganckim i szybkim promem z wieloma atrakcjami na pokładzie (kino, sklepy, dancing, kawiarnie, restauracje). W programie znajduje się jeden cały dzień (Greckie wakacje), który będzie wakacyjnym i urlopowym dniem na plaży, słońcu i w morskiej ciepłej wodzie. Oprócz licznych zwiedzanych obiektów w Grecji ciekawie zapowiada się wieczór folklorystyczny w greckiej tawernie, gdzie podczas uroczystej kolacji zabrzmi m.in. Zorba i wiele innych tańców i pieśni kultury greckiej.

Zapraszam do udziału, tym bardziej, że przeżywamy Święty Rok Miłosierdzia.  Radosnym finałem tej pielgrzymki będzie modlitwa przy grobie św. Pawła w Rzymie, nawiedzenie grobu Św. Jana Pawła II, przejście przez Drzwi Święte i modlitwa przy relikwiach św. Ojca Pio i w wielu ciekawych miejscach Grecji i Włoch.

Pielgrzymka jest bezpieczna. Mimo że w mediach słyszymy o niepokojących informacjach dochodzących z Grecji. Zapewniam, że w Grecji jest bezpiecznie i warto wybrać się w tę podróż. Zapraszam.

 

Zapisy na pielgrzymkę:

 • Do wyczerpania miejsc, (zostało tylko 15 wolnych miejsc) decyduje kolejność zapisów przy doborze miejsc w autokarze,
 • Przy zapisie przesyłamy kartę zgłoszenia i dokonujemy wpłaty zaliczki w wysokości: 500 na poczet rezerwacji hotelowych i promu (z dopiskiem: GRECJA).  
 • Reszta złotówek 700 zł do końca maja.  Euro wpłacamy w autokarze w dniu wyjazdu.
 • Zaliczkę i kartę zgłoszenia przekazujemy na adres: Ks. Sławomir Kozioł, ul. Długa 27, 84-219 Rozłazino. Zaliczkę można wpłacać na konto: 03 1240 3800 1111 0000 4462 2565.
 • Wszelkie informacje na temat pielgrzymki można uzyskać pod telefonami: 58 678 99 86, 603 75 84 06, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

                                                                                                                                   

 

Serdecznie pozdrawiam

ks. Sławek