91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 14.08.2020 r.
Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Patryk PodwojskiKolejny  koncert w ramach Letniego  Festiwalu Organowego już   9 sierpnia w parafii Bożego Ciała w Tucholi.

 

 

Program koncertu :

1)    J.S.Bach – Preludium i Fuga D-dur Bwv 532

2)    J.S.Bach – Sonata triowa d-moll: części I andante i II adagio e dolce

3)    J.S.Bach – Preludium chorałowe Komm Gott Schöpfer Heiliger Geist

4)    C.P.E.Bach – I część -allegro z sonaty organowej F-dur

5)    J. Rheinberger- Vision op. 156/5

6)    Léon Boëllmann – Toccata z Suity gotyckiej

7)    F. Peeters – Largo

8)    T. Dubois – Toccata

 

Patryk Podwojski – urodził się w Elmshorn (Niemcy). Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Starogardzie Gdańskim . Następnie rozpoczął naukę gry na organach w Diecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Pelpinie . Kontynuował naukę w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w  Gdańsku Wrzeszczu w klasie organów mgr Błażeja Musiałczyka , którą ukończył z wyróżnieniem.  Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego ,dr Hanny Dys i mgr Macieja Zakrzewskiego.

Brał udział w licznych  konkursach organowych m.in. Ogólnopolski konkurs młodych organistów w Białymstoku oraz Ogólnopolski konkurs organowy w Olsztynie , którego został laureatem . W 2013 roku zajął III miejsce na ogólnopolskim konkursie organowym w Krasnobrodzie a w 2014 roku zajął I miejsce na XXVI międzynarodowym konkursie organowym w Rumi. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich wybitnych organistów  jak prof. Wolfgang Zerer, prof. Józef Serafin , prof. Andrea Macinati , Silvester Rostetter ,prof. Tomasz Adam Nowak, prof. Ludger Lohman, prof. Pieter van Dijk, dr Tomasz Orlow, dr Michał Markuszewski.

Patryk Podwojski prezentuje słynne organy Archikatedry –Oliwskiej w Gdańsku. Obecnie pełni funkcję organisty w parafii p.w. św. Kazimerza Królewicza na gdańskiej zaspie. Jest prezesem Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego, z którą organizuje koncerty muzyki organowej.