97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 02.05.2024 r.
Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Gdyby wynik meczu zwiastować po pierwszych 3-ch minutach sobotniego spotkania - byłaby to dominacja gości z Opola. Od stanu 0-10 zaczął mecz 14. Kolejki Weegree AZS Politechnika Opolska. Trudny początek, zmusił pelplinian do odrabiania utraconych punktów wskutek słabej skuteczności, ale w ramach meczu wywiązali się z tego idealnie.

Sobotnie spotkanie DECKI z Opolem najlepiej charakteryzuje słowo - widowisko. Emocje jakie dostarczyli kibicom na hali oba zespoły rozgrzały halę do czerwoności. Skuteczne akcje, przeplatane z słabszymi okresami gry oraz powrotami do meczu - podniosły adrenalinę każdemu kibicowi. Pogoń DECKI za gośćmi od początku spotkania do końca trzeciej kwarty - okazały się skuteczne. Po 30-tu minutach to Gospodarze zeszli na przerwę z jednopunktowym prowadzeniem.

Wyrównana gra obu zespołów pozwoliła rozpocząć spotkanie na nowo od stanu 67-67 gdy zegar wskazywał 1:40 do końca. Niespełna dwie minuty końcówki meczu trwały wieczność, które przełamał Jakub Kobel trafiając za 2-punkty wyprowadzając gości na prowadzenie. A z linii rzutów osobistych wynik ustalił Patryk Wilk dokładając kolejne “oczko”. Decka próbowała wyrównać rzutem za trzy punkty, jednak piłka zatańczyła na obręczy i to goście utrzymali piłkę.

Świetne spotkanie w wykonaniu obu zespołów podobało się kibicom zgromadzonym na hali. A wola walki zawodników DECKI – pozwala optymistycznie patrzeć na kolejne spotkania pelplinian.

DECKA PELPLIN 67 : 70 Weegree AZS Politechnika Opolska