91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 21.10.2021 r.
Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

Artykuł sponsorowany

Pożyczki pozabankowe są obecnie popularną alternatywą dla kredytów gotówkowych, a szczególna popularnością cieszą się wśród młodych osób, które mając umowę zlecenie nie wypracowały odpowiedniej zdolności kredytowej.

Pożyczki online - https://www.finansowysupermarket.pl/pozyczki-online, są dostępne dla wszystkich pełnoletnich osób, a firmy pożyczkowe prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych ofert dla swoich potencjalnych klientów. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku pożyczki jest wyższa niż przy kredycie konsumenckim, co wiąże się z wyższą ratą. Natomiast samo udzielenie pożyczki jest dużo łatwiejsze i szybsze oraz rzadko wymaga oceny zdolności kredytowej.

Pożyczki online - skąd ich popularność?

Warunkiem udzielenia kredytu w banku jest wystarczająca zdolność kredytowa. Osiągnięcie jej jest często bardzo trudne, a na decyzję kredytową można czekać bardzo długo. Z tego względu w sytuacjach kryzysowych, wiele osób decyduje się na pożyczkę online. Całkowity koszt pożyczki jest dużo większy, jednak możliwość szybkiego dostarczenia gotówki bez zbędnych formalności przekonuje wiele osób, które znajdują się w trudnej sytuacji. Przyznanie pożyczki zależy od dochodów, jakie wykazuje pożyczkobiorca, jednak wymagania te są dużo niższe w przypadku instytucji pożyczkowych niż w bankach. 

Pożyczki pozabankowe - na co zwrócić uwagę?

Decyzja na temat pożyczki pozabankowej musi być przemyślana w rozważny sposób. Szybka pożyczka kusi brakiem formalności oraz szybkością zawarcia umowy pożyczki, jednak jest kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę. Najważniejszą z nich jest czas obowiązywania pożyczki oraz wysokość miesięcznych rat. Koszt pożyczki również jest bardzo istotny. To tam instytucja zawiera roczną stopę oprocentowania, odsetki oraz prowizję pobieraną przez instytucję. Pożyczka online jest często obarczona dużymi kosztami, które w znacznym stopniu obciążają domowy budżet.

Warunkiem udzielenia pożyczki online jest często udzielenie zgody związanej z przetwarzaniem danych osobowych. W ten sposób dane na temat pożyczkobiorcy są weryfikowane i trafiają do biura informacji gospodarczej. W ten sposób każda instytucja pożyczkowa będzie miała dostęp do historii kredytowej. Na tej podstawie jest również ustalana zdolność kredytowa pożyczkobiorcy przy zaciąganiu kolejnych zobowiązań. Dlatego warto zwrócić uwagę jak długo takie dane będą przechowywane przez instytucję oraz pamiętać o jej wycofaniu, po zakończeniu spłaty pożyczki. 

Szybka pożyczka online może być powodem lekkomyślności oraz niewłaściwej oceny sowich możliwości. Łatwe pieniądze, które znajdują się na koncie bankowym, statystycznie są szybciej wydawane niż te, które zostały pozyskane na skutek miesięcznej pracy. Dlatego nie jest to dobry wybór dla osób, które mają problemy z długami, ponieważ w ten sposób mogą je powiększyć, co może wywołać poważne konsekwencje. Dochodzenie roszczeń przez instytucje pozabankowe rozpoczyna się na krótko po terminie spłaty miesięcznej raty. Dlatego należy bezwzględnie przestrzegać terminów spłaty oraz pilnować kwoty raty, jaką należy zapłacić. W przypadku opóźnień w płatnościach, kary za opóźnienia są bardzo wysokie. 

W zależności od tego ile pieniędzy potrzebujesz, pożyczki online mogą być rozwiązaniem dla Ciebie. Sprawdzą się w przypadku kryzysowej sytuacji, która pojawiła się niespodziewanie niedługo przed wpływem pensji lub w sytuacji, kiedy mimo pracy, nie posiadasz zdolności kredytowej w banku. Jednak należy pamiętać, że całkowita kwota do spłaty często kilkukrotnie przewyższa kwotę zaciągniętej pożyczki. 


Artykuł sponsorowany