91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 21.10.2021 r.
Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

Uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych, władz i delegacji, orkiestry OSP w Kartuzach, msza św., wystąpieniem burmistrz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, część artystyczna i składanie kwiatów pod pomnikiem w Kaliskach - te elementy złożyły się na obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość w Kartuzach.

Mszę św. w intencji ofiar II wojny  światowej sprawowali ks. Ryszard Różycki, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza oraz dziekan, ks. Piotr Krupiński oraz ks. Grzegorz Kudelski, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II.  Stawiły się na niej 24 poczty sztandarowe szkół, instytucji, organizacji, służb mundurowych oraz sztandar Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Oddział Kartuzy. 

Ze względu na niesprzyjającą pogodę w kościele młodzież przedstawiła poruszającą inscenizację opowiadającą o okrucieństwie czasów wojny. Dzięki współpracy z Barbarą Kąkol z Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach - na białych kartkach znalazły się nazwiska mieszkańców pomordowanych w podkartuskich lasach. 

Młodzież - powołując się na słowa św. Jana Pawła II o pamięci o historii - przyrzekła czcić pamięć poległych, upamiętniać leśne mogiły i nigdy nie zapomnieć o  przeszłości.

82. rocznica wybuchu II wojny światowej - program patriotyczno-muzyczny:

Galeria zdjęć