91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 23.09.2021 r.
Imieniny: Tekla, Bogusław

Żuławka Sztumska z gminy Dzierzgoń została laureatką I miejsca w konkursie Piękna Wieś Pomorska 2021. Gala i wręczenie nagród XXVIII edycji konkursu odbędzie się 22 września 2021 r. W kategorii gospodarstw indywidualnych wygrali państwo Arleta i Mieczysław Grulkowscy z Borowiny w gminie Przywidz.

Kategoria wsie

Tytuł najpiękniejszej wsi zdobyła Żuławka Sztumska w gminie Dzierzgoń. Nagroda finansowa wynosi 30 tys. zł.

Drugie miejsce zajęła wieś Swołowo w gminie Słupsk, a nagroda ma wartość 20 tys. zł.

Na trzecim miejscu uplasowała się wieś Glincz w gminie Żukowo.

Przyznano też trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Tujsk w gminie Stegna, Rekownica w gminie Nowa Karczma oraz Smażyno w gminie Linia. Wyróżnione wsie otrzymają po 3 tys. zł.

Kategoria zagrody wiejskie

Zwycięzcami w tej kategorii zostali Arleta i Mieczysław Grulkowscy z Borowiny w gminie Przywidz. W nagrodę otrzymają 5 tys. zł.

Dominik Szerszenia z Bierkowa w gminie Słupsk zdobył drugie miejsce, zaś trzecia nagroda trafiła do Sylwii i Jana Szczepańskich z Czarnowa w gminie Brusy.

Wyróżnienia otrzymali: Grażyna i Michał Wieccy z Dalwina w gminie Tczew, Anna i Marcin Czapiewscy z Malarów w gminie Skarszewy oraz Ewa i David Hopewell z Trzebiatkowa w gminie Tuchomie.

– Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Dziękuję za udział w konkursie. To wspaniale pokazuje, jak nasza pomorska wieś się zmienia i jak pięknieje – podkreśla wicemarszałek.

Piękna Wieś Pomorska 2021 - wyniki:

(Na podstawie materiału UMWP)