91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 23.09.2021 r.
Imieniny: Tekla, Bogusław

Kolejny wakacyjny weekend w powiecie kartuskim pełen jest różnorodnych propozycji dla mieszkańców i gości. 

Piątek 6.08.2021

W piątek warto skorzystać z darmowych przejazdów meleksami po Kartuzach, w godzinach 10-15. Start z Rynku. W Centrum Informacji Turystycznej na gości czekają panie z kół gospodyń wiejskich gminy Kartuzy.

Meleksem po Kartuzach i okolicy. W piątki bezpłatnie:

Piątki z kołami KGW w informacji turystycznej w Kartuzach:

W piątek Tomasz Słomczyński promować będzie swoją książkę "Kaszëbë" w siedzibie MiP Biblioteki Publicznej w Kartuzach.

W piątek starosta kartuski zaprasza na pierwsze z cyklu spotkań autorskich z Małgorzatą Oliwią Sobczak, autorką m.in. bestselerowej serii kryminalnej pt. Kolory Zła, rozgrywającej się na ziemi kartuskiej. To spotkanie odbędzie się w sali Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie o godz. 18. Kolejne zaplanowano 10 sierpnia o godz. 17:00 – w MiPBP w Kartuzach na dworcu integracyjnym a ostatnie -12 sierpnia o godz. 17 w Bibliotece Publicznej Gminy Przodkowo.

6 sierpnia o godz. 21.30 w Parku Solidarności w Kartuzach kolejny seans Kina letniego, tym razem komedia romantyczna "Jexi". Wstęp wolny.

W Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze (10 km od Kartuz) można nieodpłatnie korzystać z supów - nadmuchiwanych desek do pływania.

Bezpłatne wypożyczanie supów na Złotej Górze:

Sobota 7.08.2021

W sobotę miłośnicy mocnego uderzenia mogą czuć się zaproszeni do Żukowa, nad jeziorko, gdzie od godz. 17 wystartuje impreza "Muza nad Jeziorkiem". Oferuje mocne muzyczne brzmienie, strefy rozrywkowe dla każdego i odpoczynek na łonie natury. Na scenie zaprezentują się: The Rolling Stones Tribute, Radio Slam, Bovska, a gwiazdą wieczoru będzie Luxtorpeda. 

Niedziela 8.08.2021

W Sulęczynie w kościele pw. Trójcy Świętej o godz. 12. 15 koncert towarzyszący w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Pelplinie. Wystąpią Tatiana Szczepankiewicz (sopran) oraz Błażej Maliszewski (altówka).

W Miechucinie po mszy św. o godz. 11 zaplanowano koncert z cyklu "Usłyszeć Chmielno". Wystąpią Alicja Hawryluk (fortepian), Anna Gadzińska (flet) oraz Agnieszka Suchecka (wiolonczela).

Kartuzy kochają rower – zawody na pumptracku. Te niecodzienne zawody rowerowych śmiałków podziwiać będzie można od godz. 12 w Parku Solidarności w Kartuzach. Organizator sprowadzi modułowy tor pumptrack, gdzie będzie można popróbować swoich sił. Warto przy okazji sprawdzić swój rower - na miejscu będzie czynny serwis. 

W Kartuzach na Rynku zabrzmi muzyka grecka. Na plenerowej scenie wystąpi zespół Mythos. Początek koncertu godz. 17.

W Chmielnie w Domu Kultury zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta im. Feliksa Dzierżanowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Powstała w 2007 r. Koncert rozpocznie się o godz.  17. 

Muzyka Świata na Rynku w Kartuzach - sierpień 2021:

W Żukowie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej zagra Bogusław Grabowski. Początek koncertu godz. 17.30. Wstęp wolny.